Пятница, 29 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Ось чому«Чернігівгаз» хоче підвищити тарифи

Ось чому«Чернігівгаз» хоче підвищити тарифи


За 2017 рік консолідована виручка ПАТ «Чернігівгаз» становила 2 млрд 331,5 млн грн. Через те, що встановлений НКРЕКП тариф не покриває економічно обґрунтованих витрат «Чернігівгазу» та формування резервів під неповні розрахунки споживачів Чернігівської області, видатки компанії перевищили виручку. Це призвело до отримання збитку в розмірі 200,3 млн грн.

Вагомою причиною фінансових втрат є низький рівень тарифу на розподіл природного газу, встановленого НКРЕКП, що не покриває реальну вартість робіт, товарів та послуг. В той же час рівень розрахунків побутових споживачів за надані послуги склав 82,6%. Внаслідок цього, за підсумками 2017 року діяльність компанії є збитковою.

Наприклад, розрахунком діючого тарифу передбачено, що «Чернігівгаз» закупатиме на ринку газ для виробничо-технологічних потреб за ціною 6 300 грн/тис куб м. Але середня ціна природного газу в минулому році становила 8 000 грн/тис куб.

Через брак коштів в минулому році «Чернігівгаз» мав змогу виконувати лише невідкладні роботи

В діючому тарифі компанії «Чернігівгаз» на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб передбачено 172,97 млн грн. А вартість закупівлі цього газу на ринку становить 217,9 млн грн. З урахуванням того, що витрати на придбання газу для технологічних потреб складають 45,4% від всієї тарифної виручки, занижена ціна газу у розрахунку діючого тарифу стала однією з головних причин отримання збитків.

За 2017 рік зросли інші статті витрат пов`язані з діяльністю компанії. Наприклад, вартість дизельного пального, необхідного для роботи аварійно-диспетчерської служби «Чернігівгазу» у порівнянні з 2016 роком зросла приблизно на 25%.

Перекриття газу в газовому колодязі

Складна фінансова ситуація позначилася і на оплаті праці персоналу. На сьогодні закладений в тарифі рівень зарплати є на 40% нижчим за середню заробітну плату в промисловості, і в десятки разів нижчим ніж у співробітників НАК «Нафтогаз України».

«Чернігівгаз» неодноразово звертався до НКРЕКП, яка встановлює тарифи на розподіл природного газу, з розрахунками економічно обґрунтованих витрат компанії. В 2017 році ПАТ «Чернігівгаз» двічі проходило процедуру подання тарифів, однак вони не були затверджені.

В березні поточного року «Чернігівгаз» з додержанням всіх процедур вчергове подав до НКРЕКП обґрунтування нового тарифу. Він розроблений згідно Тимчасової методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу, яка діятиме до 31 березня 2019 року.

Наталія Свириденко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/