Четверг, 28 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Огляд футбольних матчів

Те, чого так довго (все перше коло нинішнього чемпіонату України з футболу) прагнули наші чернігівські вболівальники, сталося. Бо улюблениця «Десна», яка тривалий час із великими потугами здобувала всі перемоги з мінімальним рахунком, буквально вимучуючи голи, враз постала такою, якою була рік тому, – потужною, нестримною командою з красивою, іскрометною грою! Чернігівцям усе вдавалося, вони були на голову вищі за суперника, з яким, до речі, в першому колі Прем’єр-ліги зіграли внічию та втратили важливі очки.

Тепер все було інакшим – наші козаки завзято мчали вперед, оборона гостей тріщала по швах, натомість тренер чернігівців Рябоконь не нервував, а задоволено посміхався. Ще б пак! Його блискавична команда на столичному стадіоні влаштувала справжній розгром номінальним гостям, адже через такі несприятливі погодні умови знову довелося грати в Києві… Наразі чернігівці довели, що не просто мають бажання боротися за престижне третє місце. Бо з такою грою, якщо вона стане все ж стабільною, вони можуть цілком реально здобути заповітні медалі та грати в груповому турнірі Ліги Європи!

Вже в першому таймі справжній диво-шедевр створив Тотовицький, який спритно обіграв двох суперників і забив красивий гол у ворота гостей. Такий «бразильський» футбол приголомшив гравців «Інгульця», які ніяк не могли призвичаїтися до атак чернігівців. Але це був лише початок! Бо після перерви Гітченко та Єрмаков ще двічі «розписалися» у воротах суперників. Отже, у підсумку заслужена та ефектна вікторія з розгромним рахунком 3:0. Браво, дорога, чарівна «Десна»! З нетерпінням чекатимемо нових блискучих перемог!

А провідні українські клуби «Шахтар» та «Динамо» зіграли свої матчі-відповіді в 1/16 Ліги Європи.

Чемпіон України «Шахтар» приймав удома «жовтих дияволів» (як їх іще називають неофіційно) – ізраїльський клуб «Маккабі», який вважається «міцним горішком». Наче й особливих зірок із неба не хапає, не перемагав у найпрестижніших євротурнірах, однак ця команда – досить збалансована та амбітна, чіпка в обороні й наполеглива в атаці, одним словом – небезпечна.

Натомість «Шахтар» завжди демонструє дуже відкритий, видовищний і гостроатакуючий футбол. Тому матчі за участю гірників дивитися цікаво. Та не втримаюся від зауваження – найсильніша команда України захоплюється атакою і нерідко буквально забуває про оборону… Так було і в цьому матчі. Після перемоги в гостях із рахунком 2:0 «Шахтар» грав, як на тренуванні, в своє задоволення. Натомість ізраїльський клуб досить непогано підготувався до нинішнього протистояння з українцями. «Шахтар» звично атакував, однак «Маккабі» вправно захищався і відповідав небезпечними контратаками. Тож довелося потрудитися молодому воротареві гірників Трубіну, котрий не раз виручав свою команду! Втім, український голкіпер (яскраве відкриття цього футбольного сезону) зіграв напрочуд надійно, блискуче! А ось «Маккабі», попри всі старання, все-таки припустився помилки наприкінці другого тайму, й український бразилець Мораєс поставив переможну крапку в цій непростій, нервовій для наших вболівальників грі – 1:0 на користь «Шахтаря».

А ось київське «Динамо», яке грало на виїзді з бельгійським «Брюгге», обрало іншу тактику. Після нічиєї вдома з незручним рахунком 1:1, кияни буквально «закрилися» в обороні й півтора тайми практично не турбували воротаря гостей, зосередивши всі зусилля на недоторканості власних воріт. У Бельгії пройшов проливний дощ, який певною мірою нівелював майстерність футболістів. У підсумку найсильніша команда цієї країни пробити насичену оборону киян не змогла… А на 67 хвилині українці несподівано перехопили ініціативу в матчі (коли на поле вийшов «динамівець» Микола Шапаренко), і заходилися гостро атакувати, приголомшивши суперників, які так і не змогли оговтатися від подібної метаморфози. І українці домоглися свого – Циганков кинув у прорив Буяльського, і Віталій, який уже забивав бельгійцям у першій зустрічі в Києві, не схибив і цього разу, – 1:0 на користь «Динамо».

Таким чином, обидві українські команди успішно вийшли в 1/8 фіналу Ліги Європи, з чим ми їх і вітаємо! Тепер 11 березня «Шахтар» зіграє в Римі з італійською «Ромою», а «Динамо» цього ж дня поміряється силами в Києві з іспанським «Вільярреалом». Суперники – сильні, однак і українські команди цілком спроможні грати з ними на рівних і перемагати. Принаймні «Шахтар» у нинішньому сезоні це довів у матчах з іспанським «Реалом» та італійським «Інтером».