Пятница, 19 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Нова зупинка «Старий вокзал» нагадав чернігівцям про історичне минуле


Відтепер більшість чернігівців  дізнаються, де була перша залізнична станція, завдяки зупинці «Старий вокзал», на якій дорожники встановили автоповільйон.

Найвіддаленіший  куточок Чернігова знаходиться... в самому його початку, якщо їхати з Києва, праворуч перед  автомобільним мостом через Десну, на лівому березі річки. Тут немає газу та центрального опалення, тому мешканці самі на зиму рубають дрова. Вуличного освітлення немає і не було навіть за радянської влади. А єдиний колодязь викопали ще за царя Миколи II.

Зараз цей район називається так: вулиця Старий Вокзал. З 1891 по 1928 роки тут дійсно був залізничний вокзал вузькоколійної  дороги Крути-Чернігів. Він розташовувався в маленькій  дерев'яній будівлі. Оскільки залізничного мосту через річку тоді не було, маленькі поїзди- «зозулі» прибували на лівий берег Десни. А до міста пасажири добиралися гужовим транспортом.

У 1925 році відкрито рух на ділянці «Ніжин — Чернігів» Південно-Західної залізниці. Але поява залізничного транспорту в Чернігові відкладено до 1928 року (міст через річку Десна не був готовий і поїзди прибували і раніше на лівий берег, де розташовувався старий вокзал вузькоколійної залізниці, звідки пасажири по автодорожньому  мосту потрапляли в Чернігів).

У 1928 році побудували велику залізницю і міст через Десну, поїзди стали ходити прямо в місто. Пізніше тут розмістилося дорожньо-експлуатаційне управління і містобуд. А також будинки їх працівників.

Днями новий  автопавільйон «Старий вокзал» для пасажирів, котрі чекають проїжджого транспорту, встановила Чернігівська дорожньо-експлуатаційна дільниця на 12-му км дороги державного значення  М-01 Київ-Чернігів-Н.Яриловичі.

Тепер людям в очікуванні транспорту є де сховатися від негоди.

Анастасія Кропивницька


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/