Пятница, 5 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Ніжинська поштова станція − єдиний музейний комплекс з минулих століть


Унікальний не лише для України  музейний заклад, присвячений розвиткові поштової справи XVII — початку XX століть, розташований у Ніжині на Чернігівщині.

ніжин станція 4Історична пам’ятка давнішньої архітектури нагадує сучасним туристам, що саме через Ніжинську поштову станцію свого часу пролягали шляхи видатних людей —тут, зокрема, зупинялися на перепочинок Тарас Шевченко, Володимир Даль, Євген Гребінка, Михайло Ломоносов, Олександр Пушкін, Олександр Грибоєдов...

Як відомо, у ХVІІ—ХVІІІ століттях Ніжин було одним з найбільших торговельних міст Лівобережної України, через нього пролягали головні поштові шляхи на Київ, Москву, Санкт-Петербург, Ригу, Полтаву, в Крим.

ніжин станція 7Музей «Ніжинська поштова станція», який відкрився у 1993 році − єдиний в Україні подібний комплекс, що зберігся майже повністю. Тут експонується понад 500 предметів, що мають відношення до розвитку поштової справи як у Ніжині так і на території України.

Предмети поштової справи, що збереглися з минулих століть, свідчать про те, як у давнину гінці доставляли князівські грамоти, як козаки везли донесення війська Запорізького; про роль гетьманів у розвитку пошти України.

поштова станцыяАдреса музею «Поштова станція»:

16600,  Чернігівська область, м. Ніжин, вул. Поштова, 5

Тел.: +38 (04631) 2-54-95

Працює з понеділка по п’ятницю з 9.00-16.00

Нагадаємо, що Ніжин увійшов у десятку лідерів в рамках Всеукраїнського конкурсу «7 чудес України: історичні міста», який організував та проводить Фонд «Рідна країна» (керівник Микола Томенко).

Закликаємо жителів Чернігівщини й інших регіонів України проголосувати за мальовничий та історичний Ніжин, підтримати його на конкурсі! Шукайте інформацію на офіційному сайті акції www.7chudes.in.ua. Зверніть увагу, що за правилами конкурсу, ви маєте проголосувати за 7 містечок одночасно.

Оголошення переможців акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» відбудеться 27 вересня 2016 року, в День туризму.

Інші публікації на «конкурсну» тему:

http://bilahata.net/kimnaty/podoroji/nizhyn-u-vseukrajinskomu-konkursi-7-chudes-ukrajiny-istorychni-mista.html

http://bilahata.net/kimnaty/navkolo/skarby-hetmana-ivana-mazepy-mozhut-buty-u-pidzemelli-nizhyna.html

І до зустрічі на маршрутах туристичного Ніжина!

 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/