Пятница, 29 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Незвідане — поруч. Погадаю — правду розкажу


vorojkaКожен із нас хоч раз у житті вдавався до послуг ворожки — свідомо чи ні.

Одного разу, кілька років тому, я, сільський юнак, приїхав в абсолютно незнайоме для мене велике місто — Вільнюс. Тільки зійшов із потяга, як до мене на вокзалі підійшли циганки і почали вже було щось ворожити. Тільки-но одна жінка-циганка сказала мені фразу: «Те, через що ти сюди приїхав, не отримаєш — їдь-но до себе додому» (а я приїхав вступати до одного з вузів, і треба сказати, що слова циганки, на моє щастя, не збулися), як поруч проходив чоловік років сорока, на хвилину зупинився біля мене і промовив наступне: «Хлопцю, йди зараз же від них, іди, куди йшов, а то всі гроші зараз у тебе заберуть, і залишишся ти ні з чим». Зізнатися, у мене то і грошей було тільки на дорогу, але після цього випадку ніколи не вдавався до ворожіння. До того ж пізніше дізнався, що всякі ворожки нібито підживлюють себе енергетикою іншої людини, з якою проводять відповідний сеанс... Ось тільки хіба що через професійну зацікавленість, щоб розповісти іншим людям щось цікаве і незвичне, загадкове і захоплююче, зустрічаєшся з різними суб'єктами.

А взагалі — людина так влаштована, що незалежно від віросповідання, матеріального становища все ж хоче знати про свою долю. Розкрити деякі секрети майстерності, зрозуміти умовні позначення — у ??цьому нам сьогодні допоможе ворожка Анастасія, з якою зустрівся журналіст «Білої хати».

Наводимо фрагмент такої розмови. Більш детально – у друкованому випуску тижневика.

Ворожба для Вас що означає?

— Це частково моє друге «я». Мені подобається гадати.

А є якийсь певний час для ворожіння?

— Гадати можна в будь-який час, але найбільш «вірним» вважається ворожіння на святках — «святі дні» — 12 днів, із 7 по 19 січня нового стилю, особливо в найбільш «віщі» дні — Василів вечір (31 грудня і 13 січня) і водохресний Святвечір (5/18 січня).

Скажіть, а на чому можна гадати?

— На курці, коні, ключі, черевичку (і неодмінно з лівої ноги), на колючих та ріжучих предметах, на бобах, горіхах, насінні, горосі, кавовій і чайній гущі і т.д. Усього так багато, що я просто втомлюся перераховувати.

— А скажіть, не страшно ворожити? Адже ворожіння, як я розумію, — від нечистої сили?

— Страшно, звичайно! Але й страшенно цікаво. Адже саме від «нечистої сили» можна отримати відповідь на питання, і тут головне — не спасувати, дотриматись особливих правил поведінки: під час ворожіння (змови, нашепти) дочекатися співу півня, перехреститися і т.д. Інакше можна навіть загинути — ну, в кращому випадку, просто збожеволіти.

— Про що зазвичай ворожать?

— Про життя і смерть, хвороби, погоду і врожай, про багатство і благополуччя сім'ї, виконання бажань і т.д. Але найбільш трепетною і бажаною темою ворожіння, звичайно ж, є заміжжя і суджений.

— Ви якось по-особливому це робите?

— У будь-якому ворожінні завжди залишається місце для фантазії, творчого осяяння. За всіма символами — багато недоговореного, прогалини повинен заповнити той, хто гадає. Якщо ворожиш іншій людині, з неї зчитуються якісь образи, підживлюють фантазію. Якщо ворожіння собі — вір своїм почуттям. Ворожба — вельми інтригуючий і захоплюючий процес...

Розмовляв із ворожкою Сергій ВІТЕР


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/