Четверг, 1 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Необхідно перетворити слова на зобов’язання та дії щодо чистоти води


22 березня – Всесвітній день водних ресурсів (День охорони водних ресурсів, Міжнародний день води).

День водних ресурсів бере свій початок з Конференції з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), що мала місце в 1992 р. у Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея ООН у 1992 році (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року) прийняла офіційне рішення про проведення Всесвітнього дня водних ресурсів, який нагадує всім жителям планети про значення і важливість води і продовження життя на Землі. З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день води. У цей день організація із захисту навколишнього середовища звертається до всіх держав, які існують на планеті, із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів планети і проводити конкретні дії на національному рівні.

Основною причиною святкування в цей день є швидке зменшення запасів питної води. Метою проведення є підвищення рівня обізнаності щодо раціонального використання водних ресурсів, яке сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту.

У червні в 1999 р. у Лондоні на ІІІ конференції ЮНСЕД міністри екології та охорони здоров'я 35 європейських країн, в тому числі і Україна, підписали Протокол з проблем води та здоров'я, зобов'язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов'язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій.

Щорічно, 22 березня ООН призначає конкретний підрозділ власної організації, який буде контролювати дотримання правил проведення Всесвітнього дня води. Щорічно в цей день піднімається нова проблема, пов'язана із забрудненням водних ресурсів на планеті, і звучить заклик до її вирішення. Але основні цілі проведення свята залишаються незмінними.

За запасами води, доступними для використання в Україні, в середневодні роки на людину припадає 1,09 тис... м3, а в маловодні – 0,62 тис. м3 води.

Централізованим водопостачанням забезпечено 65% українців: 83% – у містах, 26% у сільській місцевості. Водою з колодязів користується близько 11 млн. громадян України. За офіційними даними, 1,8 млн. колодязів забруднені. Понад 800 тисяч людей в 13 областях та АР Крим користуються привізною водою, часто низької якості. Централізованим водовідведенням забезпечено 53% населення України: 74% – у містах, та 9% – у сільській місцевості.

вода 223 вересня 2003 під час 58-ої Генеральної Асамблеї ООН Президент України передав Генеральному секретареві ООН аналітичну доповідь «Цілі розвитку тисячоліття: Україна». У документі зазначено: «Ціль 3. Сталий розвиток довкілля: завдання 1. Збільшити на 12% частка населення, яка має доступ до питної води ». 3 березня 2005 Верховною Радою України прийнята Загальнодержавна програма «Питна вода України».

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:

— Сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою;

— Інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;

— Залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем так і рішень в цій області. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми.

Володимир Свердлов, директор Регіонального ландшафтного парку «Ялівщина»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/