Вторник, 2 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Населення та державні служби не підготовлені до надзвичайних ситуацій

Населення та державні служби не підготовлені до надзвичайних ситуацій


Трагедія, подібна тій, що відбулася у Кемерово, а перед тим  у дитячому таборі на Одещині — може повторитися в Україні знову. Адже саме безвідповідальність влади, демагогія, популізм та корупція серед посадових осіб — є головним фактором ризику. Якщо ж населення та державні служби ще й не підготовлені до подібних надзвичайних ситуацій — тоді жахливі наслідки неминучі.

Про це заявила народний депутат Ольга Богомолець.

За її словами, держава має бути жорстким та суворим регулятором безпеки своїх громадян. Простих перевірок, які в лихоманці почали проводити у нас після пожежі в Кемерово — недостатньо, для неї, як для фахівця — це тимчасова «показуха».

На думку народного депутата, для уникнення подібних трагедій треба працювати системно та комплексно. Якщо говорити про правила безпеки в ТРЦ, то там повинні проводитися навчання, де мають бути задіяні всі — і персонал, і відвідувачі, і пожежники з поліцією та медиками.

«Саме це я бачила в Ізраїлі, коли 2500 незнайомих людей, маючи чіткі інструкції, працювали як один згуртований механізм. Це називається навчання з цивільної оборони і це має бути відроджено в Україні, інакше ми будемо постійно знаходитися під загрозою масштабних трагедій, як це трапилося у Кемерово», — розповіла Ольга Богомолець.

Ще у 2015—2016 роках Ольга Богомолець добилася проведення спільних навчань медиків, рятувальників, поліцейських та представників освітніх закладів — студентів і викладачів. В трьох областях України провели моделювання вибуху в гуртожитку, пожежі на вокзалі, масового ураження в готелі і в ході навчань сформували в усіх задіяних сторін навички до спільного реагування в небезпечних умовах.

На жаль, надалі ці навчання не продовжувались через брак коштів на їх проведення. Економічно слабка і корумпована держава сьогодні не може собі дозволити повноцінні навчання з цивільної оборони. Але навчання з реагування на найбільш вірогідні загрози, на переконання депутата, мають бути відновлені вже сьогодні.

«Уряд має продемонструвати свою відповідальність за здоров’я та життя громадян та розпочати системну і комплексну роботу в цьому напрямку», — наголосила Ольга Богомолець.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/