Четверг, 21 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
На Ічнянщині та Коропщині вшанували борців за незалежність України

На Ічнянщині та Коропщині вшанували борців за незалежність України


Пам’ятаємо. 

Івангород

Днями, зусиллями громадської організації «Українська Ініціатива», за участі і сприяння Міністерства інформаційної політики України, Департаменту культури і туризму, релігій та національностей облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування Ічнянщини та Ічнянської об’єднаної територіальної громади, проведено захід у селі Івангород Ічнянського району з ушанування пам’яті видатного борця за незалежність України, члена Центральної Ради, хорунжого армії УНР, місцевого уродженця Сергія Качури.

Урочисто відкрили його меморіальну дошку, ознайомили громадськість із життєвим шляхом героя. Виступили, зокрема, голова правління ГО «Українська Ініціатива» Юрій Косенко, очільник Ічнянської райради Григорій Герасименко, заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Павло Веселов, керівник культурно-освітньої фундації «Лібері Лібераті» Максим Потапчук з міста Краматорськ на Донеччині, в. о. голови Коропської райдержадміністрації Віктор Кузуб.

Проникливо розповідали про мужнього героя заступник голови правління ГО «Українська Ініціатива» Ольга Тимчишин, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко, голова Чернігівської обласної організації Народного Руху України Микола Череп, який здійснив урочисті постріли з козацької гармати та гвинтівки часів Визвольних Змагань.

Щирі слова промовців чергувалися з талановитими виступами артистів з Чернігова та місцевих виконавців і колективів. Усіх зворушив гімн українських націоналістів, який виконали учні Ічнянської школи мистецтв. Участь у заході взяли керівник Ічнянського районного осередку ГО «Українська Ініціатива» Віктор Власко та члени організації Надія Прочай і Ніна Штанько-Ткаченко.

Юрій Косенко

Село Івангород стало першим населеним пунктом на Чернігівщині, де на стіні одного приміщення (у даному випадку – школи) увічнено пам’ять трьох поколінь борців за незалежність України. Адже на стіні Івангородської школи розташовано меморіальні дошки на честь Сергія Качури, полковника УПА Костя Гіммельрайха (теж встановлена зусиллями ГО «Українська Ініціатива») та загиблого в боях із російськими загарбниками бійця Збройних Сил України Станіслава Кривоноса.

Шабалинів

А в селі Шабалинів Коропського району теж провели масштабний захід – вшанували місцевого уродженця, видатного борця за незалежність України, письменника, державного діяча доби УНР Федора Дудка. Спеціально до цього заходу було здійснено національно-патріотичне переформатування місцевого Будинку культури – замість символів доби радянського тоталітаризму було встановлено державні символи України, а також – меморіальну дошку на честь Федора Дудка.

Про героя розповіли очільники «Української ініціативи» Юрій Косенко й Ольга Тимчишин, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко. Також із вітальними промовами виступили представник Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Людмила Замай, виконуючий обов’язки голови Коропської РДА Віктор Кузуб, керівник сектору інформаційної реінтеграції Донбасу та Криму Міністерства інформаційної політики України Віктор Литвінов, голова Ічнянської районної ради Григорій Герасименко, голова обласної організації НРУ, власник осередку зеленого туризму «Соколиний хутір» Микола Череп та інші небайдужі люди.

Презентували здійснені ГО «Українська Ініціатива» репринтні видання книжок Федора Дудка «Моя молодість» та «Чорторий». На завершення заходу відбувся чудовий концерт, підготований зусиллями Департаменту культури облдержадміністрації та місцевими колективами Коропщини.

Сергій Квітницький


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/