Суббота, 27 февраля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
На Чернігівщині відбудеться літературний фестиваль «Lуtavrу»

На Чернігівщині відбудеться літературний фестиваль «Lуtavrу»


Із 9 по 11 жовтня 2019 року в Чернігові, Ніжині, Корюківці, Бахмачі, Острі і Седневі відбудеться ІІІ Міжнародний фестиваль інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Lуtavrу».

Цей масштабний літературно-мистецький захід проходитиме одночасно на базі багатьох локацій. Сучасні письменники, літературознавці, журналісти України та закордону виступатимуть у школах, університетах, бібліотеках, музеях.

Мешканці та гості згаданих населених пунктів Чернігівщини зможуть насолодитися сучасною світовою літературою. Цьогоріч крім класиків та молодих авторів української літератури будуть відомі митці з Польщі, Литви, Хорватії, Білорусі, В’єтнаму, Туреччини, Грузії, Чехії, Румунії, Греції, Великобританії, Сербії.

Організатор ІІІ фестивалю «Lуtavrу» – громадська організація «Центр новітніх ініціатив та комунікації» (м. Ніжин).

Партнери фестивалю – обласна рада, облдержадміністрація, Ніжинська, Корюківська, Остерська, Седнівська та Бахмацька міські ради, ГО Медіа-центр «Свобода слова нового століття», МГО «Альтернатива» (м. Корюківка) та БФ «Захистимо Україну», Чернігівська обласна організація Спілки письменників України, PEN Ukraine, Асоціація українських письменників.

«Мета фестивалю – просвітницька. Привертати увагу дітей та молоді до читання, ознайомлювати із сучасною українською та зарубіжною літературою, просувати книгу у сучасне культурне молодіжне середовище, створювати діалог читача та письменника»,  ̶  каже натхненниця «Литаврів» Тетяна Винник.

Фестиваль «Lуtavrу» на Чернігівщині з’явився у 2016 році. Відтоді зарекомендував себе як культурний захід міжнародного рівня.

У рамках проекту традиційно готується альманах «Литаври», до якого входять твори учасників фестивалю.

Альманах видається за підтримки Ніжинської міської ради. Це подарункове видання для бібліотек та шкіл Чернігівщини, які беруть участь у проекті.

Нагадаємо, що у 2016 та 2017 роках Міжнародний фестиваль «Lуtavrу» зібрав на Чернігівщині близько двохсот митців із більш ніж десяти країн світу та України. Було проведено більше півтори сотні заходів у школах, вузах, бібліотеках Чернігівщини та подаровано культурним і освітнім закладам комплекти книжок сучасної літератури.

Віктор Татарин,

прес-секретар фестивалю «Lуtavrу»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/