Среда, 24 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

На Чернігівщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней


Як запобігти африканській чумі свиней, радилися на засіданні в Чернігівській облдержадміністрації. 

1 липня терміново скликано засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській облдержадміністрації. Причина – зафіксований випадок африканської чуми свиней в селі Хибалівка Куликівського району.

нарада 3Про це нашому виданню повідомили в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

За інформацією в. о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в області Сергія Чаплієва, напередодні, 30 червня, після відповідних досліджень підтверджено діагноз, через який загинуло шість свиней в одному з домогосподарств Хибалівки. Як запевнив керівник служби, наразі проведено відповідні заходи із захоронення тварин та дезінфекції території.

Цей випадок викликав велике занепокоєння керівництва облдержадміністрації. Перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич закликав членів комісії невідкладно детально розібратися із ситуацією та вжити всіх необхідних заходів щодо попередження розповсюдження захворювання на інші території. Адже ця ситуація загрозлива не лише для області, але й для всієї України.

Він зауважив, що минулого року зареєстрували 13 неблагополучних пунктів африканської чуми свиней у восьми районах області. Проте спільними зусиллями ситуація була виправлена.

Сьогодні ж перший заступник голови поставив перед відповідальними особами жорсткі вимоги щодо визначення чітких заходів задля вирішення проблеми. При цьому наголосив, що профілактична робота має попереджувати розповсюдження захворювання, проте не повинна зашкодити домогосподарствам інших територій.

нарада 2Серед запобіжних заходів, на переконання членів комісії, має бути забезпечення роботи свиногосподарств всіх форм власності у «закритому режимі», тимчасове обмеження на певних територіях торгівлі живими свинями, заборона подвірного забою свиней на території зони нагляду для реалізації продуктів їх забою, вжиття заходів щодо недопущення здійснення торгівлі у невстановлених місцях.

нарадаКрім того, відповідним службам необхідно підвищити контроль за популяцією диких кабанів на всій території області, у тому числі природно-заповідного фонду. Надзвичайно важливим є забезпечення належної роботи карантинних ветеринарно-поліцейських постів.

Пам’ятка населенню: Африканська чума свиней

Африканська чума свиней (АЧС) – особливо небезпечна висококонтагіозна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням, високим ступенем смертності.
Гине до 100% захворілих свиней.
Африканська чума свиней не становить небезпеки для здоров’я людей.
Лікарські засоби для профілактики і лікування АЧС відсутні.
Джерелом хвороби є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіканнями з носа та іншими виділеннями.
Передача захворювання здоровим тваринам може здійснюватися через заражені вірусом корми, підстилку, гній, трупи і продукти забою тварин (м'ясо, м'ясопродукти, кров).
Клінічні ознаки захворювання: від зараження до появи клінічних ознак проходить 2-7 днів; у тварин підвищується температура тіла до 42оС, з’являються задишка, кашель, пропадає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п'ятачку і хвості стають помітні червоно- фіолетові плями.
Смерть настає на 1-5 день, рідше пізніше.
Щоб уникнути виникнення і розповсюдження африканської чуми свиней необхідно дотримуватися таких заходів:
— проводити щоденний огляд свиней з метою своєчасного виявлення можливого захворювання тварин;
— не згодовувати свиням харчові відходи і відходи, отримані після забою свиней, виробляти утилізацію відходів у встановлених місцях;
— не купувати корми і кормові добавки невідомого походження у невстановлених торгових місцях (обов’язкові наявність документів, що підтверджують походження та безпеку кормів, наявність дозволу на торгівлю і т. д.);
— не купувати живих свиней, м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених торгових точках, без ветеринарних супровідних документів;
— допускати ветеринарних лікарів на територію приватних подвір’їв для огляду свиней та проведення заходів;
— негайно повідомляти про всі випадки захворювання свиней фахівцям ветеринарної служби або сільським виконавчим комітетам;
— не допускати відвідування особистих подвір'їв сторонніми особами;
— постійно вести боротьбу з гризунами;
— не завозити свиней без узгодження з Державною ветеринарною службою району з інших регіонів.
ПАМ'ЯТАЙТЕ: Виконання Вами цих рекомендацій – спрямоване на попередження заносу АЧС на територію Ваших подвір’їв та запобігання економічних збитків.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/