Среда, 25 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

На Чернігівщині виникла критична ситуація на ринку деревини


Ліс225 лютого в актовій залі Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулася термінова нарада директорів державних лісогосподарських підприємств та переробників.

Її відкрив начальник облуправління Андрій Пивовар. Звертаючись до присутніх, він сказав, що у січні й лютому склалася критична ситуація на ринку деревини. На жаль, і деревина з аукціону І кварталу місцевими переробниками вибрана майже наполовину. Адже щодня стрімко зростають ціни на пальне та енергоресурси. І на експорт деревина теж не відправляється. Всіх дуже непокоїть фінансовий стан чернігівських держлісгоспів. Виплата податків, соціальних внесків та заробітної плати нині під загрозою.

Від імені переробників на нараді виступив Григорій Божок, президент Асоціації керівників приватних деревообробних підприємств Чернігівщини. До речі, очолювана ним деревообробна фірма «Астра» найпотужніша у Сіверському краї.

Ліс

Григорій Божок зауважив, що й місцеві переробними теж зв'язані з експортом. У них на складах, як і в лісівників, накопичилося багато обробленої і необробленої деревини. Прикро, що продукція щоденно втрачає свою якість.

Схвильовано говорили про минулу і болісну кризу 2008 року директори Іван Горохівський (ДП «Добрянське ЛГ»), Петро Погребняк ( ДП «Корюківське ЛГ») та Олександра Дудко (ДП «Семенівське ЛГ»). Вони дійшли висновку, що вижили у той непростий час та зберегли трудові колективи і лісову галузь регіону тільки завдяки експорту деревини.

На цій нараді директори держлісгоспів спільно з деревообробниками підготували Звернення ( його підтримав і в.о. голови Чернігівської ОДА Сергій Журман) до Держлісагентства України та Кабінету Міністрів України, щоб в такий скрутний період була надана «зелена вулиця» експорту. Зараз лише валюта може виручити і врятувати державні лісогосподарські підприємства країни.

Також учасники наради , враховуючи нестабільні ціни на внутрішньому ринку деревини, вирішили відмінити аукціон ІІ кварталу з продажу необробленої деревини.

Якщо до голосу лісівників та переробників не прислухаються, то вже у березні не буде коштів на створення нових лісів та вчасну і якісну підготовку до пожежонебезпечного періоду.

Завершуючи нараду, Андрій Пивовар відмітив, що ще ніколи не були такими одностайними лісівники і переробними, і не діяли так дружно і згуртовано.

Микола Тищенко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/