Пятница, 30 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
На Чернігівщині безжально випилюють лісосмуги та дерева вздовж доріг

На Чернігівщині безжально випилюють лісосмуги та дерева вздовж доріг


Дивні санкції ввели проти Росії — спиляли на Московській трасі дерева. На перший погляд, це — жарт. А з іншого — варварство і неподобство.

Вже стільки років на Чернігівщині безжально випилюють лісосмуги та дерева вздовж доріг. Мова не про організовану санітарну вирубку, яку дійсно потрібно проводити з часом, наприклад, біля трас та в інших місцях, а про знищення дерев, яке вже перейшло в незаконну масову діяльність. І влада нічого не може вдіяти, мовляв, немає правових норм, які б дозволяли притягти до відповідальності осіб, котрі вдаються до таких злочинних в людському розумінні цього слова, дій.

Як свідчать факти, які вже оприлюднені, поліська Сіверщина (якщо така ситуація продовжуватиметься)  залишиться без лісозахисних дерев взагалі.

Громадськість постійно на своїх сторінках в соціальній мережі оприлюднює факти бездумного знищення не лише поле-лісозахисних дерев, а й лісів взагалі.

І от нарешті, схоже, й місцева влада вбачила в цьому реальну небезпеку.

17 травня Чернігівська обласна рада прийняла рішення «Про Звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо невідкладного врегулювання питання стосовно забезпечення збереження, охорони, утримання та використання полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень».

А тим часом громадський активіст Володимир Березинський у facebook оприлюднив «свіжак»: вздовж Московської траси на Борзнянщині, якою їздять тисячі автомобілів, поспилювали багаторічні дерева. «Така ж ситуація майже всюди по області,  зазначає активіст.  Я на власні очі бачив, як на цій трасі взимку через сильний вітер зносило вантажівку в кювет. Відсутність дерев на трасі створює постійні перемети снігу, який вітром зносить з полів і в той же час не захищає поля! Для тих хто зараз скаже що дерево, мовляв, може впасти на авто, відповідаю: дерева тут майже на всьому проміжку цього шляху росли більш ніж за 10 метрів від траси!»

Хтось у коментарі до повідомлення Березинського напівжартома написав, що дерева поспилювали — це такі собі санкції проти Росії, адже росли ці могутні насадження саме на Московській трасі...

Чи дослухається вища влада до ініціативної пропозиції обранців Чернігівської обласної ради щодо введення відповідних правових норм проти людей з пилкою та сокирою? Хотілося б в це вірити!

Сергій ВІТЕР. Фото Володимира Березинського


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/