Вторник, 22 октября 2019   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Модернізовану «Шилку» обладнали багатофункціональною РЛС


На цьогорічній виставці «Зброя та безпека» Державне підприємство завод «Арсенал» представило модернізовану версію ЗСУ-23-4М «Шилка». До речі, модернізацію наявних зенітних ракетних (артилерійських) комплексів з метою підвищення їхніх бойових можливостей у Збройних Силах України розглядають як один із пріоритетних напрямків розвитку протиповітряної оборони Сухопутних військ.

За словами генерального директора ДП завод «Арсенал» Ігоря Волощука, під час модернізації основну увагу було приділено насамперед покращенню тактико-технічних характеристик системи керування вогнем, а також збільшенню вогневих можливостей зенітної самохідної установки.

«Шилка» відтепер забезпечує виявлення, захоплення і точний супровід усіх повітряних і наземних цілей, які перебувають у секторі спостереження, по трьох координатах і радіальній швидкості, а також видачу цілевказівок на засоби ураження.

Річ у тім, що початково «Шилка» була обладнана радіолокаційною станцією 1РЛ33М, яка могла супроводжувати лише одну повітряну ціль. Тож вирішили замінити її на багатофункціональну РЛС із цифровою антенною решіткою. У результаті з’явилася можливість визначати в секторі спостереження усі наземні та повітряні цілі, але вже за трьома координатами та радіальною швидкістю.

Зважаючи на те, що інформація про зміни у «поведінці» повітряної цілі миттєво оновлюється на екрані, оператор може не лише їх ідентифікувати, а й відслідковувати їхній маневр. Це важливо, адже дозволяє збільшити імовірність ураження під час здійснення пострілу на упередження. У разі необхідності це дає змогу оперативно скоректувати ведення вогню.

Ще однією новацією можна вважати обладнання «Шилки» сучасною оптико-локаційною системою. Вона здатна виявляти цілі на відстані до 12 кілометрів та має дальність автоматичного супроводу до 10 кілометрів. Переваги цієї системи й в тому, що модернізована «Шилка» може працювати в пасивному режимі, залишаючись невидимою для засобів РЕБ противника.

Беззаперечною перевагою можна вважати і збільшення бойових можливостей нашої модернізованої зенітної самохідної установки завдяки встановленню ракетного каналу. Тобто з’явилася можливість вражати повітряні цілі, окрім наявного зенітного озброєння, застосовуючи керовані ракети типу «Ігла».

Слід зазначити, що зенітну самохідну установку ЗСУ-23-4 «Шилка» почали масово виготовляти ще 1964 року. Вона призначена для протиповітряного захисту наземних військ, знищення повітряних цілей, що летять зі швидкістю до 450 м/с, на відстанях до 2500 метрів та висотах до 1500 метрів, а також наземних (надводних) цілей на відстані до 2000 метрів із місця, з короткої зупинки і під час руху.

У Збройних Силах України до весни 2014 року переважна більшість цих зенітних самохідних установок перебувала на базах зберігання. На озброєнні вони були лише в складі дивізіону 36-ї бригади берегової оборони. А з початком бойових дій у районі проведення АТО «Шилку» повернули до строю.

Сергій ВОРОНКОВ

«Народна армія»


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2019 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/