Пятница, 25 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Мезинський природний парк — найбільший об’єкт у природничій сфері


Мезин7 липня відзначатиметься День працівників природно-заповідного фонду.

 

Питання охорони навколишнього природного середовища дедалі частіше турбує мешканців планети. З історії відомо, що людина далеко не завжди розумно використовувала природні ресурси. В результаті нераціональної діяльності людини лише протягом кількох останніх сторіч зникло багато видів рослин і тварин, знищено значні площі лісів, порушено гідрологічний баланс великих територій, тощо. Однією зі спроб виправлення ситуації стало створення природоохоронних територій різних категорій.

На території Чернігівської області найбільшим об’єктом природно-заповідного фонду виступає наш Мезинський національний природний парк (31035,2 га). Перед співробітниками Мезинського НПП стоять надзвичайно важливі завдання − збереження та відтворення природного середовища, біологічного та ландшафтного різноманіття, необхідні для повноцінного життя людини. Співробітники парку активно реалізують просвітницьку функцію заповідної справи, спрямовану на поширення ідей гуманізму та принципів екологічного світогляду, патріотичного виховання молоді у дусі любові до рідної природи та небайдужого ставлення до свого краю. Хоча і не завжди все вдається на краще з незалежних від нас причин, та колектив докладає всіх зусиль для покращення роботи установи, у формуванні бережного відношення до природи та допомоги населенню.

Враховуючи вагомий внесок працівників природно-заповідної справи у збереження та відновлення біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток територій природно-заповідного фонду, Указом Президента України від 18 серпня 2009 року «Про день працівника природно-заповідної справи» встановлене професійне свято – День працівника природно-заповідної справи, яке щорічно відзначається 7 липня.

В рамках цього свята Мезинський НПП проводить для всіх бажаючих день відкритих дверей у візит-центрі. Кожен відвідувач цього дня матиме можливість:

  • безкоштовно послухати екскурсію у філіалі Мезинського археологічного науково-дослідного музею імені В.Є. Куриленка;
  • переглянути відеоматеріали про парк та ознайомитися за круглим столом з основними напрямками діяльності установи;
  • відвідати виставку «Треш-мейд» (що в дослівному перекладі звучить як «Зроблено зі сміття»), на якій представлені оригінальні вироби, композиції з матеріалів, які викинули, або збираються винести на смітник.

Користуючись нагодою, адміністрація Мезинського національного природного парку вітає всіх співробітників природоохоронних установ, колег, однодумців та всіх тих, кому не байдужа доля унікальних та цінних куточків нашої природи! Міцного всім здоров'я, щастя, успіхів на благо неньки України.

Ніна СИМОНЕНКО, директор Мезинського НПП


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/