Пятница, 19 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Магія вина. Смаки від теоретика і практика з Ічнянщини


виноРозповідь третя. Виробництво справжнього вина — мистецтво, а винороби, як правило, майстерні оповідачі, майже поети. Перш ніж вино потрапить у пляшку і стане товаром, воно проходить великий шлях від народження до зрілості.

Обов’язковий елемент виноробства — це справжня чистота. Вино — той продукт, який не любить сторонніх запахів.

Найвищою вдачею зброяра вважалось при доопрацюванні виготовлення шабель і клинків із булатної сталі після загартування та протравлювання їх кислотою, коли на темному полі леза проявлялись химерні візерунки, схожі на грона винограду.

Німецькі вчені спробували визначити зв’язок між характером людини та її уподобаннями напоїв. Такі висновки. Любителі пива відрізняються хвастливістю, всезнайством і егоїзмом. Кавомани нерішучі й недовірливі. Прихильники червоного вина можуть постояти за себе, довести задумане до кінця. Хто любить мінералку — самотні. Поглинателі натуральних соків вважають свої думки істиною в останній інстанції. Щоправда, для себе німці не змогли визначитися. Бо середньостатистичний німець уранці випиває чашечку кави, обід запиває мінералкою, після роботи полюбляє випити пива, а вечір проводить із келихом червоного вина.

Вино комети потрапило в поезію. Це відгук астрономічній події. У 1811 році в небі Франції з’явилась яскрава комета. Тогорічний виноград виявився чудової якості. Вважається, що комета позитивно впливає на смак винограду та й на вина з нього. Так що вина, особливо рідкісні й прекрасні, називають винами комети.

Недарма О.С.Пушкін у поемі «Євгеній Онєгін» проголошує:

«Вошел: и пробка в потолок,

Вина кометы брызнул сок…»

Дорогоцінні вина для пишних свят, час яких незабаром настане, бо починається відродження кращих традицій українців, призабутих при московському поневоленні та владою олігархів, як своїх недоумкуватих, так і ворожих, озлоблених власною тупістю.

Добре вино продовжує життя. Ще Піфагор наставляв: для того, щоб жити довго, придбай для себе старе вино і старого друга.

Михайло КУРДЮК, с. Тростянець, Ічнянський район

Попередні публікації на тему тут:

https://bilahata.net/hatnya-pryzba/budmo/mahiya-vyna-smaky-vid-myhajla-kurdyuka-z-ichnyanschyny.html  - 1 розповідь.

https://bilahata.net/hatnya-pryzba/budmo/mahiya-vyna-smaky-vid-znavtsya-z-ichnyanschyny.html — 2 розповідь


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/