Четверг, 28 мая 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Лише 30% бюджетних установ Чернігівщини готові до закупівель газу


До закупівель газу не готові 70% бюджетних установ Чернігівщини. Вони вже з січня можуть залишитися без поставок газу, так як від початку тендера і до його завершення проходить майже місяць. Відповідно, тільки 30% бюджетних організацій Чернігівської області провели або вже почали тендерні процедури для закупівлі газу в 2018 році. 

Щоб в наступному році мати юридичну підставу для закупівлі газу, організаціям, які отримують бюджетне фінансування, необхідно негайно приступити до проведення тендерів. У той же час тендерна процедура не є гарантією кращої ціни на газ — фахівці «Чернігівгаз Збуту» звертають увагу на те, що окремі постачальники в подальшому завищують ціну торгів на 10-20%.

Чернігівгаз. Манометр-тиску газу

Згідно чинного законодавства всі бюджетні і держустанови, річний обсяг закупівлі газу яких перевищує 200 тис. грн., зобов'язані пройти процедуру закупівлі природного газу на тендерних торгах на платформі ProZorro. На сьогоднішній день на Чернігівщині поряд з «Чернігівгаз Збутом» природний газ реалізують понад 20 приватних компаній. Між тим «Чернігівгаз Збут» утримує лідируючу позицію в якості незалежного постачальника. У поточному році компанія здійснює поставки газу більшості бюджетних установ області. І це незважаючи на те, що конкуренти використовують сумнівні прийоми для того, щоб потіснити на ринку «Чернігівгаз Збут».

«Звертаємо увагу покупців газу на те, що наша компанія протягом року знижує ціну газу. Наприклад, в поточному році зниження доходило до 10%. Крім того, при співпраці з нами клієнти мають ряд переваг — грамотні консультаційні послуги, гнучкі умови, гарантовані поставки і відсутність форс-мажорів», — сказав директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста. Також суттєвою перевагою є наявність прямих договорів між «Чернігівгаз Збутом» і газотранспортної компанією «Укртрансгаз», що позбавляє замовника від додаткових витрат на підготовку і публікацію змін до документів, а також спрощує проведення розрахунків.

На першому фото: Засувка на бойпасній лінії Чернігівгаз
На відміну від ТОВ «Чернігівгаз Збут», яке на конкурсних торгах завжди вказує реальну вартість газу, деякі приватні постачальники, для того, щоб виграти тендер, спочатку демпінгують, занижують ціну. Але потім вони висувають істотно завищені ціни на газ. Так, в Ічнянському районі приватна компанія-постачальник, вигравши тендер в жовтні місяці, відразу підвищила бюджетникам ціну за жовтень на 10%, і ще на 10% в листопаді.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2015 року, згідно з положеннями Закону України «Про ринок природного газу», поставки газу споживачам-юридичним особам здійснюються на ринкових умовах.

Наталія СВИРИДЕНКО


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/