Суббота, 20 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Лише 10 % потерпілих жінок повідомляють про насильство правоохоронцям


З 25 листопада по 10 грудня в Україні тривають 16 днів активних дій проти насильства по відношенню до жінок та дівчат. Україна долучилася до акції «16 днів проти насильства» ще у 2001 році.

Активісти у всьому світі, як в урядовому так і не в урядовому секторі, об’єднують всі свої зусилля щоб спрямувати їх на захист і увагу суспільства на цю суспільно важливу проблему.

За словами першого заступника Міністра юстиції Наталії Бернацької, щороку в Україні від домашнього насильства гинуть понад 600 жінок, лише 10 відсотків жінок, які страждають — повідомляють про це в правоохоронні органи. Загалом, це світова проблема, і кожна третя жінка у світі хоча б раз зазнала сексуального або фізичного насилля.

«Ми повинні прийняти надважливі рішення для того, щоб боротися з цією проблемою», — зазначила Наталія Бернацька.

Сьогодні у Верховній Раді знаходяться три ключові проекти, зокрема, Законопроект № 5294 про запобігання та протидії домашньому насильству. Законопроект №4952 від 12.07.2016 р. про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. (Стамбульська конвенція), яка запроваджує додаткові інструменти захисту жертв насильства шляхом застосування обмежувальних заходів, корекційні програми для осіб, які вчинили насильство. Крім того, на розгляді у ВР знаходиться надважливий проект, який пов'язаний із захистом дітей, що посилює відповідальність за несплату аліментів.

«Ми сподіваємось, що всі ці законопроекти, які були вже підтримані у першому читанні, найближчим часом будуть прийняті Верховною Радою» — висловила надію Наталія Бернацька.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/