Среда, 24 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Лікувальні заклади Чернігівщини звітуватимуть за благодійні внески


За сприянням громадських активістів шість із дев’яти лікувальних закладів Чернігова звітують про благодійні надходження та куди саме вони витрачаються.

Також п’ять лікарень, які є підзвітні міській раді, уклали договори із благодійними фондами, через які і поступають гроші до лікарень. А саме, міські лікарні №1, №2, №3, міський пологовий будинок та міська стоматологічна поліклініка. У міській лікарні №4 працює лікарняна каса.

Це було ініційовано з метою створення прозорих механізмів звітування з боку закладів охорони здоров’я а зібрані та використані благодійні внески.

Тепер механізм звітування пошириться й на область.

За ініціативою активістів Інституту аналітики та адвокації, від 31 січня 2017 року начальником Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА (Гармаш П.П.) був підписаний Наказ про співробітництво лікувально-профілактичних закладів та благодійних організацій.

благодійні внески Гармаш наказВ свою чергу Наказом пропонується заключити типовий договір про співробітництво із благодійними організаціями, що діють на території лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області. Угоди містять пункти про порядок звітування за отримані доходи та витрати як благодійного фонду, так і медичного закладу. Також згідно договору усі медичні заклади обласного підпорядкування зобов’язуються публічно оприлюднювати звіти про надходження та витрачання благодійних внесків на стендах та офіційних веб-сайтах за наявності.

Програму «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» реалізує громадська організація «Інституту аналітики та адвокації» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

І звичайно ж, на стенах лікувальних закладах мають бути розміщені інформаційні матеріали про права та обов’язки пацієнтів, можливість виключно добровільного пожертвування грошових коштів та матеріальних цінностей благодійним організаціям, медичному закладу.

Це є важливим кроком для побудови якісної та підзвітної людям медицини. А також це необхідно, аби мешканці Чернігівщини бачили, як витрачають їхні благодійні пожертви.

Зі свого боку, ми маємо надію, що система збору та витрачання благодійних внесків стане більш зрозумілою, що в результаті збільшить довіру пацієнтів до медицини в цілому.

Тетяна Романова


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/