Четверг, 25 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Лікарні зобов’язані звітувати за зібрані через благодійні фонди внески


Відповідний наказ 25 липня підписала Уляна Супрун. Відтепер у міністерстві контролюватимуть надходження і використання благодійних пожертв у закладах охорони здоров'я.

Про це повідомили в прес-службі ГО «Інститут аналітики та адвокації».

В.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook повідомила, що це важливий крок для запровадження відкритої та чесної звітності благодійних фондів при закладах охорони здоров'я і чудовий приклад взаємодії з небайдужою громадськістю. Наказ запрацює з січня 2018 року аби всі медзаклади України змогли підготуватися до нововведення.

Необхідність у цих нормах виникла тому, що з початку незалежності України майже у кожному медзакладі працює благодійний фонд, а 7 з 10 пацієнтів платили до нього внески. Обсяги благодійних пожертв – сотні мільйонів гривень. А що роблять фонди зі зібраними коштами – залишалося невідомим. Водночас, дослідження, проведені Інститутом аналітики та адвокації за підтримки МФ «Відродження» показали, що пацієнти готові сплачувати за медичну допомогу, але за певних умов: бачити куди та за що платять, як ці кошти витрачаються, та головне — як це вплине на їх лікування.

Юрій Ромашко

— Сподіваємося, що за результатами впровадження медичної реформи, схема діяльності фондів при лікарнях взагалі зникне. Проте, на реформу потрібен час, а контроль за діяльністю фондів при лікарнях, які щодня збирають сотні тисяч пожертв з пацієнтів потрібен вже сьогодні. Тому наказ є своєрідним перехідним документом. Більше того, якщо фонд дійсно допомагає лікарні, як це говорять, то йому не повинно бути чого приховувати, навіть навпаки. – говорить заступник виконавчого директора ІАА Юрій Ромашко. – Втім, вже зараз ми домоглися часткового врегулювання діяльності благодійних організацій при закладах охорони здоров’я. Наказ, щонайменше, зводить до мінімуму можливість використання схем, що існували до цього і містили корупційні ризики.

Цей документ, запевняють, перший крок до того, аби максимально опрозорити та звернути фокус уваги на благодійність у лікарнях. Кошти мають йти на потреби лікарні, а не у приватні кишені. Головне, чого вдалося досягнути — надходження благодійних пожертв тепер підзвітне і кожен українець зможе перевірити їх використання у своїй лікарні.

Аналітики переконують, що документ підвищить довіру пацієнтів до явища благодійності у лікувальних закладах.

Олександр Ткаченко

— До того ж, завдяки наказу можна буде дізнатися які товари чи медикаменти закуповує фонд за сплачені українцями пожертви, побачити на скільки велика частка благодійної допомоги порівняно з офіційним бюджетом лікарні. – додає аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – Він має вивести на «чисту воду» діяльність фондів та дозволить встановити, чи дійсно вони передають 80% лікувальним закладам, як то має бути відповідно до профільного закону.

В ІАА стверджують: же зараз благодійні фонди вдвічі підвищили свої «такси», а тому роблять пацієнтів за 1 похід у лікарню вдвічі біднішими. Саме тому прийняття наказу потребували власне українці.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/