Вторник, 20 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Книга про війну на сході України очима молодого литовця


«Земля кіборгів» — ця книжка про війну на Сході України має величезну популярність у литовських книгарнях.

У тримільйонній Литві вже продано кілька тисяч примірників книжки журналіста Довидаса Панцероваса про війну на Сході України. Видавець за чотири місяці вже втретє друкує додатковий наклад цього твору.

кіборги-земля кіборгівЗа словами одного із літературних критиків, «Земля кіборгів» — це дуже прониклива історія, яка нагадує якісний трилер». У своїй дебютній книжці 30-річний Довидас Панцеровас розповідає про події, очевидцем яких був на Майдані та на Сході України.

— Це не воєнна історія, це розповідь про те, що відчуває звичайний хлопець, який раптом потрапив на війну. Я намагався викласти свою історію як роман, щиро і відверто розповісти про власні почуття. Це не тільки подорож Україною, але й мандрівка в самого себе, — розповідає автор. — Найбільше мене вразило усвідомлення того, що ця війна — реальна і йде зовсім поряд. Переважна більшість моїх ровесників у Європі навіть уявити собі не можуть, що таке бойові дії. Для них війна — це щось таке, що існує лише в підручниках історії. Моє покоління не бачило воєн у В’єтнамі, Афганістані, Косові, Чечні. Ми лише трохи пам’ятаємо про події у Грузії. І ось 2014 року розпочалася війна нашого покоління.

За словами журналіста, його особисте та професійне життя почало обертатися навколо України ще в січні 2014 року. Тоді він із колегою — фотографом Відмантасом Балкунасом приїхали до Києва, аби розповісти литовцям про Революцію гідності. І хоча йому доводилося писати репортажі з Афганістану, в Україні все було інакше: і люди, і мотивація, і засоби боротьби.

— У нас не було ані бронежилетів, ані шоломів. У Київ я приїхав у кросівках і з парою джинсів, — розповідає Довидас, — Виявилося, що ми потрапили у вир справжньої революції, до якої ми не були готові ані фізично, ані морально.

Його так вразила боротьба українського народу за свободу, що після короткої перерви знову повернувся до Києва, а невдовзі опинився на Донбасі, де саме розпочиналися бойові дії.

— Я поїхав у Піски, що неподалік донецького аеропорту, а згодом у Мар’їнку, — згадує Довидас, — У результаті побаченого і пережитого особисто мною і народилася «Земля кіборгів».

Литовський журналіст хотів би, аби його книжку прочитали в інших країнах і, звичайно, в Україні.

Наталія ЯРМІЛКО

На першому фото — Довидас Панцеровас


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/