Вторник, 16 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Інфекція, яку не треба боятися, а треба знати


IMG_3795 - копияПро подолання та профілактику ВІЛ-інфекції йшла мова на черговому засіданні Чернігівського прес-клубу «Ділове слово».

Як наголосив головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Микола Дейкун, в області забезпечений широкий доступ населення до консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію. Послуги консультування надаються медичними працівниками усіх лікувально-профілактичних закладів області: районних, міських, обласних. В усіх районах та містах області при центральних районних та міських лікарнях функціонують кабінети «Довіра».

Розширено доступ до надання якісних послуг з добровільного консультування і тестування для найбільш вразливих щодо інфікування ВІЛ громадян у протитуберкульозних, дерматовенерологічних, наркологічних закладах.

Загалом на Чернігівщині протягом І півріччя 2014 року було обстежено понад 46 тис. осіб, у тому числі з груп ризику — більш ніж 10 тис. осіб. При цьому було виявлено 381 ВІЛ-інфіковану особу.

IMG_3795

Микола Дейкун також навів актуальні статистичні дані щодо епідемічної ситуації з ВІЛ/СНІДу в області. Так, у 2014 році в області померла 61 ВІЛ-інфікована особа, з них 33 особи померли саме від СНІДу, 28 осіб — від інших захворювань. Показник смертності від СНІДу залишається на рівні з аналогічним періодом 2013 року і становить 3,1 випадки на 100 тис. населення.

Станом на 1 липня 2014 року в області перебувало під наглядом 3055 ВІЛ-інфікованих, у т. ч. 575 осіб, хворих на СНІД. Висока поширеність ВІЛ-інфекції у містах Прилуки та Чернігів, Щорському, Талалаївському, Прилуцькому, Козелецькому, Новгород-Сіверському районах.

В області забезпечений доступ ВІЛ-інфікованих дорослих та дітей до пожиттєвого лікування — антиретровірусної терапії (АРТ), створені умови для надання спеціалізованої медичної допомоги, організовано соціальний та психологічний супровід. Наразі АРТ отримує 1259 осіб. Забезпеченість АРТ- препаратами — на достатньому рівні.

Як наголосив Микола Дейкун, домінуючим шляхом передачі ВІЛ-інфекції в області залишається статевий, що є несприятливою прогностичною ознакою. Частка осіб, які інфікувалися цим шляхом у 2014 році, становить 72% проти 67 % у 2013 році.

При цьому особливістю епідемічного процесу на Чернігівщині є збільшення випадків передачі ВІЛ статевим шляхом за рахунок  жінок — статевих партнерів споживачів ін’єкційних наркотиків. Таким чином, два основні шляхи передачі ВІЛ-інфекції доповнюють та активізують один одного.

Детальніше про передачу ВІЛ у середовищі споживачів ін’єкційних наркотиків розповів лікар-нарколог центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Сергій Неудачин. Він також нагадав про програму замісної підтримувальної терапії, яка впроваджена в області з метою запобігання ризику інфікування ВІЛ, створення передумов для реабілітації та лікування осіб з числа активних споживачів ін’єкційних наркотиків. Наркозалежні, які користуються цією програмою, мають змогу отримувати у медичній установі специфічний препарат, що допомагає пом’якшити абстинентний синдром та не вводить особу при цьому у стан зміненої свідомості, дозволяючи таким чином вести продуктивне життя.

Матеріали на тему:

https://bilahata.net/aktsenty/suspilstvo/yaka-sytuatsiya-sohodni-na-chernihivschyni-z-vilsnidom.html#more-2423

Така терапія здатна допомогти пацієнтам, які мають невдалі спроби лікування наркоманії, важкі супутні захворювання. Впровадження замісної підтримувальної терапії сприяло зменшенню інфікування ВІЛ серед споживачів ін’єкційних наркотиків до 7 % у 2014 році (у 2013 році — 12%).

Протягом 6 місяців 2014 року з приводу ризику інфікування ВІЛ до ОЦПБ зі СНІДом звернулося 20 осіб, з них 7 дітей, що отримали травми в побуті (підколи голкою від шприца на вулиці). Потребували та отримали курс постконтактної профілактики ВІЛ-інфекції 2 особи. З числа осіб, що звернулися, 5 — медичні працівники, які мали ризик інфікування ВІЛ на робочому місці. Випадків зараження ВІЛ при отриманні зазначених травм у 2014 році не зареєстровано.

Валерій СОРОКІН, Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/