Четверг, 21 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Глобально відзначили Міжнародний день музеїв у Чернігові


Вже багато років 18 травня музеї усього світу відзначають своє свято – День музеїв. Не став винятком і Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського. Програма заходів цього дня була надзвичайно насиченою та цікавою. 18 травня, як ніколи, на подвір’ї та всередині музею було гамірно й весело. А погода радувала теплим сонечком і ясним небом.

Спочатку гоcті, що потрапили до музею-заповідника, змогли насолодитися запропонованим вернісажем просто неба, на якому були представлені роботи студії технічної творчості «Акварель» ЧОЦНТТУМ.

Потім відбулася презентація інтерактивної екскурсії для дітей «Квітка як посмішка сонця на садибі Коцюбинського». Новий вид екскурсії, що розроблена спеціально для дітей молодшого шкільного віку та старших груп дитячих садків, провела Марія Москаленко, завідуюча відділом музею-заповідника М.М.Коцюбинського. Це екскурсія по саду з розповіддю про традиції родини Коцюбинських, про квіти, що росли там за життя письменника і ростуть там тепер. Під час екскурсії діти залучалися до інтерактивних ігор, вікторин, українських народних ігор, розгадували загадки.

музей-дерево життяО 14:00 гості змогли долучитися до визначної події – реєстрування національного рекорду в нашому музеї. День музеїв у нинішньому році стане особливим для музею-заповідника, адже саме цього дня «Дерево життя», що пронизує всі три поверхи літературної експозиції, було занесено до Національної книги рекордів України. Пишаємося!

Далі у виставковій залі відбулося відкриття виставки з фондової колекції «Доба Коцюбинського в живописі українських художників». Відтепер протягом місяця всі чернігівці та гості міста зможуть побачити полотна, які ілюструють моменти біографії письменника-імпресіоніста, особливості історичної доби, в якій він жив, а також роботи лауреатів премії М.Коцюбинського.

діти-музей-Чернігів (4)До «Майстерні гарного настрою» змогли завітати всі, хто хотів власноруч щось зробити своїми руками. Музейні умільці пропонували майстер-класи з виготовлення м’яких іграшок, яскравих закладок для книг з відомими мультиплікаційними героями, подушечок для голок у формі вишуканих капелюшків та багато чого іншого.

діти-музей-Чернігів (3)Також гості музею насолодилися поетично-музичною годиною, під час якої виступали кращі читці з чернігівських шкіл та дитячо-юнацького театру естради «Феєрія». Ну, а надвечір, глядачі подивилися цікаву вечірню виставу від театру реабілітації «Дивосад» під назвою «Про Федота-стрельца, удалого молодца». На завершення святкового дня звучала жива музика у виконанні Дмитра Нечая та Анастасії Коваленко.

Таким видалося свято в музеї-заповіднику М.Коцюбинського – веселим, радісним та незабутнім, наповненим дитячими усмішками та захопленими поглядами дорослих. Більше фото із заходів можна побачити на нашій сторінці у Фейсбук: інтерактивна екскурсія, відкриття виставки живопису, реєстрація рекорду, виступ театру естради «Феєрія» та кращих читців міста, вистава «Дивосаду».

Марія КОРОБКО

Цікава публікація:  У Чернігові — єдине в світі «Дерево життя», що пронизує всі три поверхи будинку


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/