Среда, 26 20 февраля20   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Фестиваль «Відродження української пісні і танцю» — у Плисках

Фестиваль «Відродження української пісні і танцю» — у Плисках


Запрошуємо представників ЗМІ взяти активну участь у чудових заходах і підготувати яскраві репортажі про життя однієї з ОТГ Чернігівщини.

Музичний міні-фестиваль «Відродження української пісні і танцю», літературний міні-фестиваль за участю місцевих талантів, дегустації та частування, майстер-класи з народних ремесел та дефіле у нарядах із прабабусиної скрині, мистецькі галереї просто неба, спортивно-туристичні турніри для молоді та шоу «Гарнюні-поросюні», на якому можна буде побачити рідкісні породи поросят, — це все складові «Плиски-турфесту», що вперше проходитиме на Чернігівщині в суботу 14 вересня.

Ініціатор цього різнобарвного фестивалю — Плисківська об’єднана територіальна громада. Вона успішно захистила свій проект на конкурсі «Малі міста – великі враження» від Міністерства культури України. В такий спосіб у Плисківській ОТГ прагнуть популяризувати традиційну культуру та розвивати подієвий туризм.Загальний бюджет проекту – 250 тисяч гривень, 175 тисяч з них виділяє державний бюджет через Міністерство культури, 50 тисяч бере на себе громада, іншу частину витрат допоможуть покрити спонсори.

Які ж родзинки чекають на гостей фестивалю? Детальніше про це розповідає начальниця відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Плисківської ОТГ Валентина Вернигор:

— На літературній сцені свої твори читатимуть місцеві автори та звучатимуть пісні, написані теж місцевими виконавцями. Очікується показ-дефіле наших старшокласників в українських сорочках і сукнях - автентичних і стилізованих. Майстри запросять усіх бажаючих спробувати свої сили у різьбленні по дереву, плетінні кошиків, гончарстві тощо. Ну, а гастрономічна складова фестивалю включає дегустацію місцевого кулеша та горілочки — «Плисківського спотикача.

Спортивна складова фестивалю передбачає різноманітні активності для молоді: турніри з міні-футболу, волейболу, проведення спортивно-патріотичної гра на зразок «Сокіл-джура». Очікується участь команд із Кіптівської, Комарівської, Височанської ОТГ. Приїде й фітнес-тренер з Прилук, проведе лекцію на тему здорового способу життя та покаже певні нескладні вправи на майстер-класі.

Торік Плисківська громада власними силами вже проводила подібний фестиваль, присвячений українській пісні та танцю. Він мав назву «Джерело надії».

Участь у ньому взяли дев’ять фольклорних колективів та чотири дитячі хореографічні колективи із різних куточків Чернігівської області. В програмі були й виставки виробів народних умільців, розваги для дітей, пригощання смачним короваєм, кулішем.

«Ми розуміємо, що тільки пісень і танців замало, аби зацікавити потенційних туристів, — говорить Валентина Вернигор. — Потрібна різноплановість. Великі надії покладаємо на наше ноу-хау – «конкурс краси» для поросят».

Нагадаємо, що Всеукраїнський конкурс «Малі міста – великі враження» проводиться не вперше. Минулого року декілька громад з Чернігівщини також брали в ньому участь, дві з них перемогли. Цьогорічний конкурс проходив під гаслом «Дивись, Україно!»  Загалом надійшли 181 заявка, в тому числі – сім з Чернігівщини. Окрім Плисківської ОТГ, ще три об’єднані громади нашого регіону отримають державну підтримку для реалізації своїх проектів. Це Кіптівська територіальна громада з проектом «Всеукраїнський фестиваль «Осінній Fest»»; Козелецька – з «Проектом мистецьких заходів та інтервенцій «Час нових історій»»; Сосницька – з проектом «Арт-резиденція Олександра Довженка». 

Увага! Орієнтовно виїзд з Чернігова 14 вересня – о 7.00, повернення – близько 17.00. Для участі в прес-турі важливо завчасно акредитуватися! Для зручності перевезення ми замовили комфортабельний мікроавтобус. Телефонуйте за ном.: 066-304-89-87, 097-087-00-10 (Вікторія) або пишіть на адресу: victoriasydorova@gmail.com


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/