Пятница, 19 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Факти розсіюють пропагандистський туман


krutyДля тих, кому потрібна істина, а не пропагандистська істерія з метою приховати ганебні сторінки історії російського імперіалізму, розповідає автор-історик із Чернігова у своїй публікації.

Чому викликало бурхливу істерію російських політиків і підлеглих Кремлю ЗМІ висловлювання Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка на історичну тематику?

7 січня 2015 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у своєму інтерв’ю німецькій телерадіокомпанії «АRD» сказав наступне: «Російська агресія проти України – це зазіхання на світовий порядок. Ми всі добре пам’ятаємо радянське вторгнення як в Україну, так, у тому числі, і в Німеччину. Його треба уникнути. Нікому не дозволено переписувати результати Другої світової війни» (http://www.tagesschau.de/ausland/ukraine-jazenjuk-101.html).

Голова українського уряду, говорячи про вторгнення в Україну, нагадав хрестоматійний факт із історії російсько-українських відносин – агресію радянської Росії з грудня 1917 року проти Української Народної Республіки.

Нагадаємо, що 17 грудня 1917 року (3 грудня 1917 року за старим стилем) Совєт Народних Комісаров РСФСР висунув ультиматум Центральній Раді УНР, який редагували В. Ленін, Й. Сталін і Л. Троїцький. Між іншим у цьому документі було заявлено: «Ми звинувачуємо Раду в тому, що, прикриваючись національними фразами, вона веде цілком буржуазну політику, яка давно вже виявляється у невизнанні Радою радянської влади на Україні». Для необізнаних пояснимо, що під «радянською владою» більшовицькі керманичі Росії мали на увазі свою владу, а будь яка інша автоматично ставала «буржуазною». Пропагандистський туман про визнання більшовицькою владою права націй на самовизначення аж до відділення від Росії демонструє традиційну російську імперіалістичну звичку маскувати свою агресивну політику. Звертає увагу, що очільники радянської Росії заявили, що неприйняття будь якого з пунктів вимог до Центральної Ради означає оголошення війни. Отже, вони були однозначно націлені на загарбання України.

Через 48 годин після оголошення ультиматуму радянська Росія оголосила війну Україні.

nim_12

nim_13

29 січня 1918 року під Крутами українські захисники, серед яких були уродженці різних куточків країни, у тому числі й Західної України, на чолі з сотником Аверкієм Гончаренком (уродженцем с.Дащенки Варвинського району Чернігівської області, яке за царату було у Лохвицькому повіті Полтавської губернії), провели героїчний оборонний бій проти російсько-більшовицької армії М. Муравйова. Ворог поніс великі втрати і змушений був на дві доби зупинити свій наступ, що стало для нього програшем у перспективі.

Про обставини початок російської агресії проти України та легендарний бій під Крутами розповідається у музейній експозиції Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут». Представлені там документи повністю підтверджують висловлювання Арсенія Яценюка щодо радянського вторгнення в Україну.

Російських політиків і журналістів, яким потрібна істина, а не пропагандистська істерія з метою приховати ганебні сторінки історії російського імперіалізму, запрошуємо до Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут».

Його адреса: Україна, Чернігівська область, Борзнянський район, Печівська сільрада, село Пам'ятне, вул. Героїв Крут, 38.

ЛАСКАВО ЗАПРОШУЄМО!

Сергій БУТКО, офіційний представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/