Четверг, 25 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Є поки що можливість здати зброю добровільно


зброяЗ 1 по 30 квітня в Чернігівській області проводиться всеукраїнський місячник добровільної здачі зброї.

Закликаємо громадян з розумінням поставитися до вимог МВС і здати в органи міліції незаконну вогнепальну зброю, яка перебуває на руках.

Всі, хто з 1 по 30 квітня добровільно здасть в підрозділи внутрішніх справ вогнепальну чи холодну зброю, боєприпаси та вибухівку будуть звільнені від адміністративної і кримінальної відповідальності.

Для тих же, хто не бажає розлучатися з незаконною вогнепальною або холодною зброєю, закон передбачає досить суворе покарання.

Так, стаття 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами) передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність.

Стаття 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення гласить, що «… придбання,  зберігання,  передача  іншим  особам  або  продаж громадянами  вогнепальної  мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметри і швидкістю польоту кулі  понад  100  метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ — тягне  за  собою  накладення  штрафу  від  трьох  до  п'яти неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. А в разі повторного порушення — штраф  від  чотирьох  до  семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї».

Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів тощо) згідно частини 2 статті 263 Кримінального кодексу України - штраф до п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Варто зазначити, що мисливські гладкоствольні рушниці, газові пістолети, які не були раніше зареєстровані в органах внутрішніх справ, після перевірки (якщо зброя не була викрадена чи не була знаряддям злочину) можна зареєструвати і в подальшому володіти та користуватись нею.

Тож усіх громадян, які мають незареєстровану вогнепальну чи холодну зброю, боєприпаси та вибухівку, а також громадян, які знайшли зброю, боєприпаси часів Другої світової війни, просимо звернутися в міліцію з метою її реєстрації або здачі та прийняття відповідного рішення.

Сергій БРИЛЬ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/