Пятница, 27 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Є люди, які не хочуть, аби торфяна галузь на Чернігівщині розвивалася


Заступник голови РДА на Чернігівщині називає спроби допомогти торф’яникам такими, що суперечать здоровому глузду. 

Заступник голови Чернігівської районної державної адміністрації Анатолій Кругол назвав спроби допомогти місцевим торф’яникам такими, що суперечать здоровому глузду. Відповідну заяву він зробив під час засідання комісії з питань заборгованості при РДА. Такі слова обурили представників «Чернігівторфу». Голова первинної профспілки ДП «Чернігівторф» Андрій Страхов пояснив, що у найбільш тяжкий для торф’яників момент руку допомоги простягнув голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, попросивши керівників сільських рад перерахувати гроші за торфобрикет авансом. Висловлювання чиновника районного рівня в бік голів сільських рад профспілковий лідер вважає залякуванням, а самого заступника голови РДА некомпетентним чинушею. 

Анатолій Кругол

Нещодавно в Чернігівській райдержадміністрації відбулося засідання тимчасової комісії із заборгованості по заробітній платі, пенсіях, стипендіях та інших виплатах. Особливу увагу перший заступник голови РДА Анатолій Кругол приділив «Смолинському торфозаводу» філії ДП «Чернігівторф».

За словами Кругола, деякі сільські ради відгукнулися на пропозицію керівництва Смолинського торфозаводу й «усупереч здоровому глузду» перерахували гроші за продукцію авансом. Це пан Кругол пропонує розцінювати як нецільове використання коштів.

«Річ у тому, що в тяжкий час, коли не було грошей навіть заплатити за світло, ми отримали підтримку від голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча, який, увійшовши в наше важке становище, попросив сільські ради підтримати нас, — пояснює голова профспілки ДП «Чернігівторф» Андрій Страхов. – Якщо чиновник районного рівня вбачає у діях голови ОДА відсутність здорового глузду, то це питання рівня компетенції такого чиновника».

Профспілкового лідера обурює те, що замість того, щоб підтримати державне підприємство, представник держави, якого трудівники утримують, сплачуючи податки, робить все для того, щоб втопити його.

«Виникає питання чи потрібні нам такі чиновники як Анатолій Кругол? – каже Андрій Страхов. – І взагалі яким боком Чернігівська РДА до Смолина, який перебуває в Гончарівській об’єднаній територіальній громаді, сплачує в її бюджет податки, утримує соціальний житловий фонд і знаходить підтримку від керівництва ОТГ. Чому в чиновника не виникало питань щодо заборгованості, коли завод окупували рейдери і всі ті роки працівники боролися без підтримки, а подекуди, і всупереч районній владі».

Профспілковий лідер просить звернути увагу правоохоронні органи на стан проведення тендерів з державних закупівель, оголошених райдержадміністрацією. Адже останні роки представник виробників місцевого торфобрикету ДП «Чернігівторф» програє фірмам-прокладкам. Це, на думку профспілкового лідера, мало б зацікавити правоохоронні органи. Тим паче, що прослідкувати за цим буде не важко, адже наразі відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Чернігівської РДА проводить закупівлі торфобрикету на 800 тисяч гривень.

«На жаль, ні Смолинський, ні Ірванцівський торфозаводи не є юридичними особами і не можуть приймати участі в тендерах, — каже Андрій Страхов. – Натомість дивним чином виграють фірми-прокладки, які продають наш брикет за значно завищеними цінами. Гадаю, Анатолій Кругол, мав би в першу чергу бути зацікавленим у економії бюджетних коштів. Натомість у заступника голови РДА виникають питання щодо кількості працівників. Мовляв, на заводі завжди нараховувалося 50-60 працюючих, а нині – до 90! В кращі часи їх було 175! Звісно, багатьом недругам, хотілося б, щоб люди тікали з підприємства, тому й дивуються такій кількості працівників».

За словами Андрія Страхова, без допомоги з боку району завод запрацював, пішов брикет, гаситься заборгованість. «Проте, яке до того діло районній державній адміністрації?» — дивується профспілковий лідер заводу.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/