Вторник, 16 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Дослідження: декомунізація сприяє формуванню спільної ідентичності


69% експертів вважають, що здійснення політики декомунізації має позитивний вплив на формування спільної загальнонаціональної ідентичності, 21% переконані у її протилежному впливі. 

Такими є результати експертного опитування Центру Разумкова, презентованого 12 квітня у Києві, повідомив виданню sknews.net  Український інститут національної пам’яті. 

Майже 90% опитаних експертів відзначають позитивний вплив на формування спільної загальнонаціональної ідентичності визнання Голодомору 1932—1933 рр. геноцидом українського народу, 82% – засудження нацистського тоталітарного режиму і 74% – засудження комуністичного тоталітарного режиму із забороною використання та пропаганди відповідної символіки. 

Також за даними дослідження, респонденти оцінили вплив Українського інституту національної пам’яті на процес формування спільної загальнонаціональної ідентичності громадян України як позитивний (30,2%) і скоріше позитивний (41,5%). 

На позитивний вплив від встановлення в Україні Дня пам’яті та примирення 8 травня для вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939—1945 рр. вказують 70% експертів, але в позитивному впливі зміни назви свята Дня Перемоги (9 травня) на День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні впевнені 65%. 

62% експертів відзначають позитивний вплив заміни в офіційних документах, назвах державних свят, пам’яток історії та ін. назви “Велика Вітчизняна війна 1941—1945 рр.” на “Друга світова війна 1939—1945 рр.”. 

Таке рішення, як визнання борцями за незалежність України у ХХ ст. УНР, Українських січових стрільців, загонів Холодноярської республіки, ОУН, УПА, Народного Руху України за перебудову, матиме позитивний вплив на думку 64% експертів. 

Нагадаємо, 9 квітня 2015 р. Верховна Рада України прийняла 4 закони про декомунізацію, розроблені істориками та експертами Центру досліджень визвольного руху, Українського інституту національної пам’яті та Реанімаційного пакету реформ: про заборону пропаганди комуністичного та нацистського режимів, щодо відкриття архівів КГБ, вшанування борців на волю України у ХХ ст., увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. 

“День пам'яті та примирення” 8 травня встановлений Указом Президента України Петра Порошенка № 169/2015 “Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни“ від 24 березня 2015 р.  


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/