Понедельник, 3 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

 Дорогами минулого


DSC_005621 січня у палаці Кирила Розумовського відбувся науково-просвітницький  захід  “Жива пам'ять поколінь”, присвячений дню українського політв'язня та темі комуністичних політичних репресій ХХ століття.

Подія викликала великий інтерес у мешканців Батурина, адже до гетьманської столиці вперше завітав незвичайний гість — відомий чернігівський мандрівник, історик, письменник, журналіст Олександр Волощук.

Захід розпочався із спогадів Юрія  Небощицького, онука репресованого радянським режимом батуринця  Михайла Небощицького. Про ще одну трагічну долю нашого репресованого земляка, Івана Пухкала,  розповіла завідуюча відділом науково-просвітницької роботи Наталія Сердюк. Гості заходу заслухали виступ  наукового співробітника Катерини Дзекун про трагедію родини талановитого батуринського фотографа Миколи Боканя, несправедливо звинуваченого у контрреволюційній діяльності.

DSC_0024

Родзинкою заходу став виступ Олександра Волощука, котрий поділився своїм досвідом подорожування автостопом. Загалом  він відвідав 31 країну світу, сотні населених пунктів. З ініціативи наукового співробітника заповідника Ірини Шепель та відгукнувшись на запрошення дирекції заповідника, відвідав і Батурин.

DSC_0059

 

Ще із студентських років Олександр зацікавився темою масових політичних репресій, продовжив цю роботу як журналіст Чернігівських періодичних видань. Останні  роки  мандрівник послідовно відвідав місця відбування покарань політв'язнів на величезних просторах Росії та Казахстану, ретельно досліджував їх. Про свої враження від відвідання  цих моторошних місць і розповів гість заходу, супроводжуючи свою надзвичайно цікаву оповідь вражаючими унікальними фото.

DSC_0024

DSC_0071

Географія його вкрай ризикованих північних і східних мандрівок надзвичайно широка: Соловки, Колима, Магадан, “мертва” залізниця Салехард-Надим-Ігарка, побував він також на шахтах Воркути і в закинутих таборах Якутії. Уважним глядачам Олександр Волощук  презентував 5 видань свого авторства, в яких зібрано надбання його досліджень останніх років, враження від подорожей, які вилились у прекрасні літературні етюди. Вражені батуринці задали декілька запитань мандрівнику, на які почули вичерпні відповіді. Подарував Олександр і дві свої книги з дарчими авторськими підписами бібліотечному зібранню заповідника.

Хоч і було трохи прохолодно, панувала на зустрічі тепла, невимушена атмосфера і зустріч з непересічною особистістю подарувала всім присутнім безліч емоцій.

Ірина Шепель, науковий співробітник НІКЗ «Гетьманська столиця», м.Батурин


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/