Суббота, 23 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Доля бордюрів, демонтованих по вул. Шевченка у Чернігові


У зв’язку з неодноразовими запитаннями чернігівців про те, як місто буде використовувати гранітні бордюрні блоки, що демонтуються при ремонті дороги по вулиці Шевченка, ми поцікавилися у фахівців Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради.

За інформацією управління ЖКГ, весь бордюрний камінь, демонтований під час цього ремонту, обліковується і використовується в дорожному господарстві міста. Блоки без значних пошкоджень встановлюються виконавцем ремонтних робіт на цій же вулиці Шевченка, а пошкоджені – передаються балансоутримувачу вулично-дорожньої мережі нашого міста, тобто комунальному шляхо-будівельному підприємству.

Як розповів директор КП «Шляхо-будівельне підприємство» Володимир Яловець, ці блоки КШБП зможе використовувати в поточних ремонтних роботах. На сьогодні отримано 3 вантажівки таких бордюрних блоків (це  понад 100 метрів бордюру) з числа демонтованих на вул. Шевченка. Прийом відбувається згідно акту прийому-передачі.

8392_2Розподіл блоків на ушкоджені та повністю придатні відбувається згідно з підпунктом 4.4.5 ДСТУ 3587-97 «Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди». Бортові камені підлягають заміні якщо їх відкрита поверхня  має руйнування більше ніж на 20 % площі, а також, якщо на поверхні є сколи глибиною більше ніж 3 см.

Порядок визначення придатності передбачений наказом №154 від 23.09.2003 р. «Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів», затвердженим Державним комітетом України  з питань житлово-комунального господарства. «Під час капітального ремонту безпосередньо на об'єкті замовник і підрядник уточнюють перелік і кількість придатних до використання матеріалів, про що складають акт, у якому зазначають придатні для використання під час капітального ремонту матеріали, що передаються підряднику, та такі, що не придатні для зазначеної мети, які залишаються у замовника»,  - йдеться в ньому.

8392_6За проектом, всього робитиметься демонтаж бордюру протяжністю 2858 м п., із яких гранітний — 1585 м п.

Натомість буде встановлено 2909 м. бордюрів, частина яких — придатні бордюрні блоки з числа демонтованих, в тому числі й гранітних. Зокрема, такі кам’яні бордюри повторно встановлені на ділянці вулиці вздовж Центрального парку культури і відпочинку.

8392_5Довідково:

Виконавцем робіт по капітальному ремонту вул. Шевченка в м. Чернігові (1-ша черга) визначено ТОВ «Гереліт» на умовах проведення відкритих торгів згідно з Законом України «Про здійснення державних закупівель».

Пропозиції конкурсних торгів ТОВ «Юнідорбуд» та комунального шляхо-будівельного підприємства були відхилені в зв’язку з не врахованими обсягами робіт в повному обсязі, які зазначені в технічному завданні ДКТ.

На теперішній час розпочаті роботи згідно з робочим проектом, затвердженого рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 05.05.2016 № 173 «Про затвердження проектно-кошторисної документації».

Згідно укладеного договору з ТОВ «Гереліт», гарантійний термін на види робіт та матеріали складає 10 років.

Прес-служба Чернігівської міської ради за інф. Управління житлово-комунального господарства 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/