Вторник, 7 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
«Де козак, там і слава». У Чернігові відкрилася тематична виставка. Відео

«Де козак, там і слава». У Чернігові відкрилася тематична виставка. Відео


«Де козак, там і слава». Під такою назвою 15 жовтня у Чернігівському обласному музеї імені Григорія Галагана відкрилася тематична виставка. І хоча заходи приурочені до Дня захисника України та Дня українського козацтва, виставка працюватиме протягом жовтня-листопада.

Під час презентації виставки науковий співробітник Чернігівського обласного музею імені Григорія Галагана Марина Гриценко зазначила, що відкриваючи композицію мистецьких творів ми вшановуємо не тільки козацтво минулих років, а й висловлюємо  безмежну пошану нинішнім воїнам-захисникам, які відстоюють незалежність і територіальну цілісність України, боронять мирне життя українського народу.

Виставка акцентує увагу глядачів на одному із найпопулярніших оригінальних художніх образів в Україні – козака-запорожця. Зображення козацтва – невід’ємна частина творчих пошуків багатьох українських художників від ХVІІІ століття і до сьогодення. На виставці експонуються роботи з фондів Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана та Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».Відчути неповторну атмосферу козацьких часів допоміг учням із Чернігова виступ ірпінського козака Валерія Романенка, який не лише розповів присутнім про роль та значення козацтва, а й продемонстрував окремі елементи з бойового мистецтва, яким володіли українські мОлодці у грізні для України часи, а також провів майстер-класи з володіння козацькою зброєю.

Після перегляду виставки «Де козак, там і слава», учні Чернігова своє бачення та уявні образи відтворили у малюнках, до яких додали невеличкі листи воїнам, які ризикуючи своїм життям, захищають рідну землю від московсько-кремлівського завойовника. Ці листи вдячності нашим воїнам будуть неодмінно доставлені адресатам.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/