Четверг, 28 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чим ризикують роботодавці, не нараховуючи зарплату?


грошіНевиплата заробітної плати − розповсюджене явище в останні роки. Тим самим деякі роботодавці позбавляють своїх працівників соціальних гарантій та впевненості у фінансовому майбутньому. 

«Одним із пріоритетних методів роботи з погашення заборгованості  по виплаті заробітної плати є вжиття спільних заходів інспекції та Чернігівської міської ради», — зазначила начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові  Алла Супрун.

За її словами, з початку року фахівці інспекції приймали участь у 7 засіданнях міської комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат. На засіданнях комісії було заслухано 18 керівників підприємств — боржників по виплаті заробітної плати.

Податківець також нагадала, що не нарахування заробітної плати працівникам загрожує роботодавцям фінансовою, адміністративною та кримінальною відповідальністю.

Так, згідно абз.4 ст.265 Кодексу законів про працю України порушення встановлених строків виплати зарплати, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, виплата їх не в повному обсязі загрожують підприємству  штрафом у потрійному розмірі мінімальної зарплати, установленої на момент виявлення порушення.

Крім того, згідно ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення встановлених строків виплати заробітної плати, виплата її не в повному обсязі передбачає адміністративне покарання. Зокрема, розмір штрафу становить 30-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1710 гривень). При цьому, до адміністративної відповідальності можуть бути притягнені як посадові особи підприємств, установ, організацій, так фізичні особи – підприємці.

Також згідно зі ст.175 Кримінального кодексу України за безпідставну невиплату заробітної плати громадянам більш як за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином — суб'єктом підприємницької діяльності,передбачається покарання у вигляді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500грн. — 17000 грн.) або виправних робіт строком до двох років, або позбавлення волі строком до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до трьох років.

ДПІ у м. Чернігові закликає роботодавців дотримуватися гарантованого Конституцією України права найманих працівників на працю та своєчасного отримання винагороди за неї!

Підготувала АЛЛА БУЛАВА, керівник сектору комунікацій ДПІ у м.Чернігові


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/