Воскресенье, 28 февраля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чи зростають власні доходи місцевих бюджетів

Чи зростають власні доходи місцевих бюджетів


Власні доходи загального фонду місцевих бюджетів продовжують зростати. Переконаний Олександр Кашко, економіст Центру економічної стратегії. 

З одного боку, зазначає експерт, величина та динаміка власних доходів місцевих бюджетів ключовий показник їхньої фінансової самостійності та успішності місцевих громад. З іншого – це основний ресурс місцевої влади для виконання покладених на неї завдань.

Так, за січень-травень 2017 року власні надходження місцевих бюджетів зросли на 22 мільярди гривень порівняно з аналогічним періодом 2016 року і склали 85,7 млрд грн.

Надходження від податку на доходи фізичних осіб збільшилися на 11,5 млрд грн до 40 млрд грн. Головна причина росту податкових надходження від цього податку – зростання середньої заробітної платні та підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн.

Втім, з огляду на цю ж причину тренд може бути недовгим і вже наступного року темпи зростання власних надходжень відповідатимуть темпам росту економіки.

Друга причина зростання надходжень – додаткові доходи від єдиного податку, що з початку року зросли на 2,9 млрд грн і склали 9,5 млрд грн. Одна з можливих причин такого зростання – бум сфери послуг у великих містах в останні роки.

Надходження від податку на майно досягли 11,2 млрд грн (+1,6 млрд грн). При цьому найбільше зросли платежі податків за майно з юридичних осіб, що є наслідком індексації податку на землю та, можливо, зусиль місцевої влади з інвентаризації території та активів.

VoxConnector, спеціально для видання bilahata.net


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/