Воскресенье, 28 февраля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чи захистять нардепи інтереси найбільш вразливих категорій громадян


Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря закликав народних депутатів прийняти за основу Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (щодо надання притулку бездомним особам) та доручити комітету у скорочені строки підготувати його до другого читання.

APM8873-330x242

«Запропоновані  зміни  направлені на захист прав  бездомних осіб та безпритульних дітей, які не мають постійного місця проживання та фактично позбавлені права  реєструвати місце проживання у соціальних установах та закладах, створених  громадськими і благодійними організаціями, де їм надаються послуги.  Пропонований законопроект  виправляє цю ситуацію», – сказав він сьогодні, виступаючи з трибуни Верховної Ради.

За словами парламентаря, наш обов’язок – захисти ці найбільш вразливі категорій громадян України.

«Я закликаю Вас прийняти за основу зазначений законопроект», – наголосив він.

Григорій Немиря також повідомив, що до Верховної Ради України і комітету, зокрема, надходили численні  звернення на підтримку цього законопроекту від представників громадських і благодійних організацій, які створюють відповідно до чинного законодавства  спеціалізовані соціальні установи для надання послуг  цій категорії громадян.

«Комітет у травні минулого року на своєму засіданні розглянув цей законопроект за участі представників відповідних органів виконавчої влади та одноголосно підтримав його ухвалення.  Проте згодом у липні Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради було внесено законопроект, який має такий самий предмет врегулювання та однакову концепцію законодавчих змін, це реєстр. №4920 від 07.07.216 р., але містить окремі редакційні відмінності», – зазначив народний депутат.

У зв’язку з цим, комітет на своєму засіданні 21 вересня поточного року розглянув питання щодо ухвалення цих законопроектів та рекомендує Верховній Раді України Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (щодо надання притулку бездомним особам), реєстр. № 3833 прийняти за основу, та доручити Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин у скорочені строки  підготувати його до другого читання з врахуванням законодавчої пропозиції Кабінету Міністрів України, яка викладена у проекті Закону за реєстр. № 4920, наголосив Григорій Немиря.

Сьогодні 230 народних депутатів підтримали рішення щодо прийняття за основу законопроекту №3833.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/