Воскресенье, 13 июня 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чи стане Етичний кодекс для чернігівських депутатів дійсно етичним?


Проект Етичного кодексу для депутатів та міського голови буде розглянутий Чернігівською міською радою 29 грудня під час пленарного засідання.

Про це повідомили в Чернігівській обласній громадській організації «Центр політичних студій та аналітики».

Відповідний проект рішення був ініційований низкою громадських організацій та підтриманий Чернігівським міський головою Владиславом Атрошенком. За дорученням міського голови протягом кількох місяців громадські активісти разом з юридичним відділом міської ради розробляли проект Етичного кодексу. До участі в напрацюванні проекту також запрошувалися представники всіх депутатських фракцій міської ради.

Ідея закладена в проекті Етичного кодексу досить проста – ухвалити документ, який би закріплював морально – етичні та антикорупційні стандарти поведінки депутатів та міського голови Чернігова, виходячи з чинного законодавства та загальних суспільних норм. Також, пропонується надати існуючій постійній регламентній комісії ради повноваження розглядати питання порушення депутатами етичних норм та принципів. Проект Етичного Кодексу був розроблений у відповідності до ЗУ “Про місцеве самоврядування”, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, ЗУ “Про запобігання корупції”, а також методичних рекомендацій НАЗК

Дивно, але не всі депутати Чернігівської міської ради схвально зустріли ідею впровадження Етичного кодексу. Це виявив попередній розгляд проекту рішення депутатськими постійними комісіями – половина комісій підтримала проект рішення, інша частина вирішила визначатися під час пленарного засідання, після консультацій у фракціях.

Так, якщо депутати з фракцій ВО «Батьківщина», Об’єднання «Самопоміч» та «Демальянсу» одноголосно підтримують запропоноване рішення, то представники фракцій «Блок Петра Порошенка», «Нашого краю», «Радикальної партії» та «Опозиційного блоку» різняться в своїх позиціях. Сподіваємось, що внутрішня дискусія в цих фракціях закінчиться на користь підвищення відкритості та довіри до діяльності міської ради Чернігова і депутати згаданих фракцій під час пленарного засідання підтримають впровадження Етичного кодексу.

Додамо, що подібні кодекси (норми, стандарти) діють у багатьох країнах світу, допомагаючи суспільству контролювати дії обранців та посадовців, підвищуючи прозорість та довіру до місцевої влади, зменшуючи корупційні ризики та посилюючи персональну відповідальність представників самоврядування. В Україні на центральному рівні поки що не існує жодного документу, який би визначав поведінкові норми виборних посадовців. Хоча, саме від дій вчинків, манер депутата/мера залежить їх подальша діяльність на посаді. Водночас таку практику запроваджують місцеві ради. Так, з 2015 року подібний Етичний кодекс був ухвалений Київською міською радою, а нещодавно Менська міська рада на Чернігівщині також проголосувала за цей проект.

Кампанія з імплементації Етичних кодексів та створення Етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос” у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади. Наразі кампанія охоплює 16 органів місцевої влади, серед яких 4 в Чернігівській області.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/