Четверг, 25 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чи приваблива Чернігівщина для інвестицій?


Чи приваблива сьогодні інвестиційна діяльність Чернігівщини? Як відбувається в області пошук додаткових джерел позабюджетного фінансування, міжнародної технічної допомоги, грантів?

Ось що з цього приводу сказав 1 квітня під час звіту перед громадою Чернігівщини голова обласної держадміністрації Валерій Куліч, який рівно рік тому був призначений Президентом України Петром Порошенком на посаду.

За підсумками 2015 року підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування освоєно майже три з половиною мільярди гривень капітальних інвестицій. Це на 12% більше ніж у 2014 році.

Задля збільшення ресурсів на соціально-економічний розвиток реалізуються програми Євросоюзу та ООН: «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», «Clima East: Збереження та стале використання торфовищ», «Екологізація економік країн Східного партнерства ЄС», «Модернізація вуличного освітлення у місті Мена» та інші.

Досягнуто домовленостей щодо поглиблення двостороннього співробітництва з китайською стороною, збільшення обсягів інвестування в аграрний сектор.

Закінчується опалювальний період. Попри позаштатні ситуації, складні перемовини з компаніями-монополістами, ми не допустили його зриву.

Влада ініціювала проекти з реконструкції систем теплопостачання задля зменшення споживання природного газу. Зокрема, реконструкції котелень проведено на 50-ти об’єктах бюджетної сфери та теплопостачальних підприємствах. 24 котельні переведено на альтернативні види палива. Для цього також залучаються інвестори. Наразі ними проводяться попередні роботи по 7-ми об’єктах.

Прийнято Програму стимулювання до запровадження енергоефективних заходів населення, ОСББ та житлово-будівельних кооперативів області на 2016—2017 роки, якою передбачено відшкодування частини (10%) ставки по кредиту.

Виконання всіх перерахованих заходів вже дало позитивні результати. За 2015 рік споживання природного газу усіма категоріями споживачів скоротилося на 18% у порівнянні з 2014 роком.

Минулого року область освоїла майже 115 мільйонів гривень з державного бюджету, спрямованих на соціально-економічний розвиток. За ці кошти проведено будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та енергоефективні заходи на 98 об'єктах. Це 60 об’єктів соціальної сфери: 42 шкільні та дошкільні навчальні заклади, 14 закладів охорони здоров’я, 4 об’єкти культури та спорту; 22 об’єкти житлового та комунального господарства; 15 об'єктів дорожньої інфраструктури; будівництво тролейбусної контактної лінії в Чернігові.

У обласному центрі завдяки співфінансуванню з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, місцевого бюджету та коштів «Чернігівводоканалу» збудовано напірний каналізаційний трубопровід. За рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в області виконано природоохоронні заходи на загальну суму понад 7 мільйонів гривень.

ЕкономікаЗ метою розширення перспектив зовнішньоекономічного співробітництва, за підтримки центральних органів виконавчої влади область виходить на міжнародний рівень. Протягом року обласна влада контактувала з делегаціями Королівства Бельгія, Посольств Латвійської Республіки, Королівства Данія, Фінляндії, Республік Білорусь, ‪Народного Уряду провінції Хенань (Китай), представництва Європейського Союзу‬ в Україні тощо.

Є і перші результати: у співпраці з Кабміном та білоруськими партнерами прийнято рішення про зниження Білоруською залізницею у 2015 році додатково на 35% тарифів на транзитні перевезення зернових до Литви та балтійських портів.

Наразі головним торговельним партнером області є Європейський Союз. Туди експортується 33% товарів та послуг.

Детальніший звіт голови обласної держадміністрації — у відео:

 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/