Суббота, 28 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чи повинні сплачувати військовий збір військовослужбовці?


armiyaМи вже писали про введення в Україні «військового податку». Який термін цього збору, хто є його платниками, чи сплачують цей збір військовослужбовці? На ці та інші запитання відповідає заступник начальника Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Петро ЖАБИНЕЦЬ.

 

Петро Жабинець

Петро Жабинець

? На який термін запроваджений військовий збір?

? Законом України від 31.07.2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу Україні та деяких інших законодавчих актів України» запроваджений військовий збір. Це тимчасова норма, яка діятиме до 1 січня 2015 року. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

? Хто є платниками військового збору?

? Платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні, фізичні особи-нерезиденти, які отримують  доходи з джерела їх походження в Україні і  податкові агенти.

? Чи сплачують військовий збір підприємці?

Фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують за себе військовий збір із доходів, отриманих у межах їх підприємницької діяльності.

? Що оподатковується військовим збором?

Військовим збором оподатковується заробітна плата, а також заохочувальні, компенсаційні або інші виплати і винагороди, які нараховуються платнику у зв’язку із трудовими відносинами  після 3 серпня 2014 року за будь-які періоди.

Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг).

? Чи підлягають оподаткуванню військовим збором доходи, які нараховані після 3 серпня  за періоди до 03.08.2014 року?

Суми доходів, що нараховані після 03.08.2014 за періоди до 03.08.2014, підлягають оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.

? Чи сплачують військовий збір самі військовослужбовці?

Військовий збір не сплачується з доходу військовослужбовців, одержуваного у вигляді грошового забезпечення, оскільки він не відповідає визначенню заробітної плати, а військовослужбовці відповідно до законодавства не є найманими працівниками.

Підготувала матеріали інтерв'ю до публікації Лідія Фальчевська


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/