П’ятниця, 22 Березень 2019   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чи не вперше за останні роки народилося більше хлопчиків, ніж дівчаток

Чи не вперше за останні роки народилося більше хлопчиків, ніж дівчаток


Наприкінці квітня було приємне родинне свято – День доньки. Безперечно, донька – це татове і мамине сонечко, лагідна і ніжна частинка люблячих батьків.

Діти — це взагалі прекрасно, це нове життя, надія на продовження роду. Поява дитини символізує народження нових, досі невідомих почуттів, зміцнення родинних відносин.

У минулому році органами державної реєстрації актів цивільного стану Чернігівської області зареєстровано 7622 народжень. До речі, народилося 3773 дівчат і 3849 хлопчиків, тобто дівчат народилося на 2% менше, ніж хлопців.

Багато це чи мало, у будь-якому випадку для Чернігівщини народження кожної дитини – це позитив.

Вже в 2018 році зареєстровано 1774 народжень, дівчаток трошки більше, ніж хлоп’ят (913 проти 861). Якщо порівняти І квартал 2017 року, то загальна цифра народжень у І кварталі 2018 року на 5% менша.

Далі подивимося статистику імен. Як же називали наші шановні батьки своїх доньок? Звичайно, всі імена дівчат, які народилися в минулому і в цьому році, досить «різнобарвні». Найпоширенішими іменами в 2017 році були – Софія, Анна, Анастасія, Олександра, Марія, Вероніка, Поліна.

Траплялись і рідковживані імена – Аміна, Адель, Аделіна, Аніта, Асія, Алевтина, Амалія, Божена, Веста, Віола, Ірія, Ульяна, Ніколь, Тансім, Леля, Марічка, Єфимія, Теона, Євангелінна, Емілія, Каміла, Ніколетта, Іустінья, Ліліанна, Кіпріана, Нонна, Мілада, Фьокла, Любава, Глафіра, Есфірь, Мірра, Русаліна, Суламіта, Устіна, Лаура, Мія, Олівія, Васіліса, Раміна, Ніка, Моніка, Лада, Емма, Сніжанна-Софія, Ясміна.

В цьому році найбільш популярними іменами, якими батьки називали дівчаток, були — Софія, Вероніка, Марія, Анна, Анастасія, Поліна.

До нетрадиційних та неординарних імен можна віднести такі як: Анабелла, Аміна, Анюта, Аделіна, Аріанна, Еміліана, Джансу, Агнія, Адель, Пауліна, Глафіра, Мілета, Тереза, Єсенія, Лейла, Таліна, Менді, Есміра, Фрейя, Ліліт, Віола, Мія, Радомира, Соломія, Радміла, Божена, Аріана, Ізабель, Луїза.

Хочу нагадати, що зареєструвати новонароджену дитину можна без зайвих черг, безпосередньо у тому пологовому, де вона народилась.

У Чернігівській області є така можливість здійснити у пологовому будинку/відділенні або акушерського-гінекологічному відділенні у Бахмачі, Бобровиці, Борзні, Ічні, Козельці, Корюківці, Мені, Новгород-Сіверському, Семенівці, Ніжині, Прилуках та Чернігові.

З повним переліком пологових по Україні, де реєструють народження дитини можна ознайомитись на сайті Міністерства юстиції України за посиланням: https://minjust.gov.ua/news/info/pologovi-budinki-v-yakih-mojna-otrimati-svidotstvo-pro-narodjennya-ditini

І не забувайте, що Сімейним кодексом України встановлено місячний термін для проведення державної реєстрації народження дитини. І це не право, а обов’язок батьків!

Кохайтеся, а про документи подбає Мін’юст!

Олег Трейтяк — начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2019 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/