Вівторок, 16 Жовтень 2018   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чому необхідно реєструвати свої майнові права (нерухомість)

Чому необхідно реєструвати свої майнові права (нерухомість)


Нерухомість. Що змінилося в законодавстві? Чи треба реєструвати свої майнові права в електронних реєстрах? Поради Ольги Белової − нотаріуса, доктора філософії в галузі права, м.Чернігів. 

Чи треба зараз йти та реєструвати свої майнові права?

− Звичайно! – переконана нотаріус із Чернігова Ольга Белова. − Тому що все, що було оформлене до 2002 року, зберігається тільки в книгах БТІ в архіві КП «Бюро технічної інвентаризації», тобто у паперовому вигляді. Реєстрацію права власності цих людей в електронних реєстрах ми не бачимо. Це означає − є підґрунтя для діяльності шахраїв. Хтось може квартиру продати, а власник про це і не знатиме. Особливо, якщо він працює за кордоном, здає житло квартирантам. За такими квартирами слідкують, і подібні прикрі випадки в Чернігові траплялися.

Олена Белова рекомендує чернігівцям й усім жителям області звертатися та заносити свою нерухомість в оновлений реєстр Мін’юсту, що був сформований в 2013-му році та об’єднав всі «старі» реєстри: реєстри іпотек, заборон, права власності, арештів державної виконавчої служби. Доступ до нього мають тільки нотаріуси та державні реєстратори.

− Ми можемо подивитися, чи можна щось з цим майном робити, − продовжує фахівець. – Державна реєстрація важлива ще й тому, що право власності на нерухомість виникає саме в момент реєстрації. Якщо ви є в цій базі, маєте 100% гарантію, що вашу нерухомість ніхто не забере. Якщо вас «не видно» в реєстрі, хтось може цим скористатися.

Більше цікавої й актуальної інформації – у ВІДЕО


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 БІЛА ХАТА Чернігівська інтернет-газета
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/