Среда, 24 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чернігівські історики розвінчали міфи про бої під Крутами

Чернігівські історики розвінчали міфи про бої під Крутами


«Подвиг героїв Бахмача та Крут» – у Чернігівській бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшла відкрита лекція співробітників Українського інституту національної пам’яті.

«Поважати самих себе та не применшувати власних перемог – саме це запорука створення успішної та заможної держави» – переконаний співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко.

Бій під Крутами – одна з подій української історії, що обросла неймовірною кількістю міфів, при чому не тільки радянських, а й наших, українських.

Багато років цей бій подавався як наша поразка та трагедія, бійня в якій загинули недосвідчені діти. Насправді ж це був успішний оборонний бій, у якому втрати російських військ під командуванням Муравйова набагато перевищили українські втрати.

«Це 300 чоловік убитими і до 1300 поранених. У той час як наші втрати – 250 людей, разом з пораненими і полоненими. Убитих – 70 – 100 чоловік», – розповідає Сергій Бутко.

Оборонці Крут затримали російські війська, хоча ті планували захопити Київ уже 29 січня. Завдяки цій затримці, уряд УНР підписати Брестський мирний договір та заручитися підтримкою Німеччини у війні протии більшовиків. Тож перша українсько-російська війна завершилася перемогою України. Саме Крути стали фундаментом майбутніх перемог.

Найпоширеніший міф про Крути – те, що армії Муравйова протистояли недосвідчені хлопці. Насправді, там була лише одна студентська сотня (від 116 до 130 осіб). І хоча сили були нерівні (525 українських військових протии 4,5 тисячної армії Муравйова), російські війська понесли значні втрати.

Близько трьох десятків бійців студентської сотні потрапили в полон і були розстріляні. Саме ця трагедія і поклала початок міфу про те, що більшовистським військам під Крутами протистояли тільки учні та студенти.

Також історики наголошують, що бій під Крутами неможливо розглядати у відриві від оборонних боїв, які з 25 січня йшли біля Бахмача. Важливість цих подій важко переоцінити.

«Це фундамент майбутніх перемог. Євген Маланюк сказав, що в Крутах почалася українська армія», – наголосив Сергій Горобець.

Саме тому, аби перемагати зараз, треба належним чином вшановувати перемоги минулого.

Олена Терещенко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/