Суббота, 16 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чернігівщина: 16 днів проти насильства

Чернігівщина: 16 днів проти насильства


У Чернігівській області з 25 листопада в рамках проведення Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» здійснюватимуться відповідні заходи.

Спікери:

· заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван;

· директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Андрій Кужель;

· начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Ольга Панкратова;

· представник Управління патрульної поліції в Чернігівській області;

· представник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області;

· особа, яка зазнала домашнього насильства.

Насильство є однією з найбільш гострих соціальних проблем в Україні, від якої не застрахована жодна людина.

За останніми статистичними даними (станом на 01.10.2020) в області зафіксовано 3282 звернення щодо фактів насильства в сім’ї, що на 37 % (або 1218 звернень) більше, ніж надійшло в аналогічному періоді минулого року. Близько 94 % звернень (3080) надійшло від жінок.

На обліку служб у справах дітей перебуває 43 дитини з приводу насильства чи жорстокого поводження з ними. На обліку центрів соціальних служб перебуває 150 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах з приводу домашнього насильства.

На профілактичному обліку правоохоронних органів – 1552 особи, які вчинили домашнє насильство. Термінових заборонних приписів стосовно кривдника винесено 641 особі.

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Акція покликана привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання домашнього насильства та формування в свідомості всіх верств населення нетерпимого ставлення до насильства.

Цього року в рамках Акції заплановано проведення більше 1500 різноманітних заходів за участю всіх суб’єктів державної влади, до компетенції яких належить здійснення заходів із запобігання та протидії домашньому насильству та жорстокого поводження з дітьми, загальноосвітніх навчальних закладів області, громадських організацій (засідання за круглим столом, навчальні семінари, лекції, тренінги, конкурси дитячих малюнків та колажів, книжкові виставки тощо).

У Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок 25 листопада 2020 року заплановано проведення таких заходів:

— о 15.30 — флешмоб «Розірви коло» на Алеї Героїв (поблизу малої міської сцени), в повітря будуть запущені помаранчеві кульки, як заклик до кожного, хто

зіткнувся з насильством, не мовчати про свою проблему і не залишатися з нею наодинці;

— о 16.00 — прес-брифінг на тему «Проведення в області Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» (зала № 2 облдержадміністрації). Питання для висвітлення: інформування громадськості про кампанію, заходи, що будуть проведені в її рамках; стан справ щодо запобігання та протидії домашньому насильству; шляхи, способи та досвід захисту себе й своїх рідних від насильства, надання допомоги потерпілим;

— о 16.30 — увімкнення помаранчевого підсвічування будівлі обласної державної адміністрації для привернення уваги громадськості до проблеми насильства та необхідності боротьби з нею

До теми. Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. У період від 25 листопада до 10 грудня низка календарних дат означені фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок. Відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році. Вони стали символом правозахисного руху в Латинській Америці і в усьому світі.

29 листопада – Міжнародний День захисників прав жінок. З 29 листопада 2004 року було визнано необхідність захисту самих тих людей, які захищають права інших. Метою кампанії є інформування громадськості про те, що жінки, які борються за визнання своїх прав і свобод, і всі активісти, які відстоюють права людини, систематично стикаються з насильством у результаті своєї діяльності або через їх стать.

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом.

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством. У цей день у 1949 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами.

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Оголошений у 1992 році ООН з метою підвищення свідомості та надання чинності заходам покращення ситуації по відношенню до людей з інвалідністю, а також надання їм рівних можливостей. Адже саме ставлення до людей з інвалідністю визначає ступінь цивілізованості суспільства.

5 грудня – Міжнародний день волонтера. Волонтерство сьогодні – це потужний громадський рух, що має свої організації майже в усіх країнах світу і давно вже переріс як національні кордони, так і сфери застосування волонтерської праці.

6 грудня – Річниця з дня «Монреальської різанини», коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що «вони були феміністками».

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

10 грудня – Міжнародний день прав людини. 10 грудня 1948 року уряди країн-членів ООН визнали права людини «на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків», підписавши Загальну Декларацію Прав Людини.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/