Суббота, 26 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чернігівщина: Безоплатним використанням земель бюджету завдано збитки


земляПрокуратура Чернігівської області притягне до відповідальності посадовців райдержадміністрації, які не контролювали використання земель району.

Прокуратурою Чернігівської області розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовцями Чернігівської райдержадміністрації (за ознаками ст. 364 Кримінального кодексу України), що призвело до безоплатного використання земель сільськогосподарського призначення та збитків бюджету.
Встановлено, що за прийнятими у 2010—2011 роках розпорядженнями голови Чернігівської райдержадміністрації однією з приватних структур району розроблено документацію із землеустрою щодо набуття в оренду невитребуваних земельних часток (паїв) орієнтовною площею 3,7 тис га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території десяти сільських рад району.
Не зважаючи на те, що процедура набуття у користування земель, як це передбачено ст. 125,126 Земельного кодексу України, не була завершена, комерційне товариство приступило до їх використання. Упродовж понад трьох років воно проводило обробіток землі, здійснювало господарську діяльність на них, у той час як місцевими бюджетами кошти за її використання не отримувалися.
Чернігівською райдержадміністрацією, як розпорядником земель, усупереч вимогам земельного законодавства, виконання власних розпоряджень не проконтрольовано. Не зважаючи на тривалий період безпідставного використання землі комерційною структурою, заходи до укладення договорів оренди не вжито, до контролюючих органів розпорядник землі не звертався, нарахування завданих бюджету збитків та їх стягнення не ініціювалося.
Безоплатним використанням земель бюджету завдано значні збитки.
Наталія ЧУСЬ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/