Вторник, 2 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чернігівські роми мали серйозну розмову з юристами

Чернігівські роми мали серйозну розмову з юристами


Про права ромів в Україні говорили у Чернігові з представниками товариства «Неве Рома».

Про те, як дотримуються в Україні права ромів і діє громадський контроль влади у реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини говорили нещодавно з представниками Чернігівського національного культурного товариства «Неве Рома».

Президент цієї організації, адвокат Марія Іванова запросила до діалогу фахівців Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, поліції, обласної державної адміністрації та обласного центру народної творчості.

Учасникам заходу презентували результати соціологічного дослідження «Права ромів в Україні: проблеми, виклики, перспективи», що проводилось минулого року Коаліцією ромських громадських організацій. Чернігівщина входила до вісімки областей, де досліджувалась така проблематика.

Хоч в нашій області, на відміну від Одеської та Харківської областей, і не зафіксовано кричущих фактів утиску представників ромської меншини, негативне ставлення до них існує.

Результати опитування свідчать, що найбільше проблем з отриманням документів чи призначенням соціальної допомоги існує в Чернігівській та Черкаській областях. При цьому більшість опитуваних ромів схильні вважати, що їх проблеми напряму пов’язані з національністю – «Так» відповіли 81,4% . Респонденти у 31,7% відповідей визнали порушення своїх прав при оформленні документів (паспорта, документів на помешкання тощо), 35,3% — у пошуку роботи та працевлаштуванні.

Основна проблема, що породжує «незадокументованість», це відсутність первинної реєстрації народження дитини протягом місяця, як передбачено Сімейним кодексом України.

«Виявити показник незареєстрованих дітей з ромської меншини, неможливо без налагодження взаємодії між ромською громадою і органами юстиції», — зазначив на зустрічі заступник начальника управління юстиції з питань державної реєстрації В’ячеслав Хардіков.

Наразі у Бахмацькому районі завдяки зусиллям місцевої служби у справах дітей двоє неповнолітніх скоро отримають свої свідоцтва про народження.

Учасники погодились з основними причинами відмови людей від спроб захищати свої права. На першому місці – незнання того, що треба робити (29,7%), на другому — дорожнеча такого захисту (27,98%), і останнє місце – відсутність віри в те, що дії допоможуть розв’язати проблеми (27%). А для того, щоб подолати такі негативні прояви варто об’єднати зусилля місцевих органів влади та спрямовувати їх на підвищення рівня правової обізнаності ромів.

Інна Кебец


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/