Вторник, 19 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чернігів зі сльозами на очах зустрів ГЕРОЇВ!


PM772image00623 лютого Чернігів зустрів Героїв квітами і сльозами радості — бійці зведеного загону міліції Чернігівщини вийшли з Дебальцевського плацдарму живими, хоча п’ятеро міліціонерів отримали поранення.

Зустрічати чернігівських міліціонерів з війни прийшли родичі, побратими, колеги, а також виконуючий обов’язки начальника Управління МВС України в Чернігівській області підполковник міліції Вадим Філашкін, голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв, народний депутат Олександр Кодола.

PM437image003

Нагадаємо, що на чергову ротацію чернігівські міліціонери вирушили 6 лютого. Це понад півсотні бійців різних підрозділів, відділів і служб УМВС та райвідділів міліції. В загоні в основному правоохоронці, які не вперше поїхали на Донбас.

З самого початку операції з виведення українських силовиків з Дебальцевського плацдарму, щодня, щогодини Чернігівщина стежила за подіями в найгарячішій точці Донбасу з потрійною увагою, бо на передовій оборони плацдарму в Чорнухиному спільно з військовослужбовцями 128-ї гірсько-піхотної Закарпатської бригади та Національною Гвардією воювали наші міліціонери.

Незважаючи на шалений обстріли українських позицій зі всіх видів озброєння, які тривали цілодобово, бойовикам не вдалося зламати могутній бойовий дух козацьких нащадків. Ніхто з них не зламався, не запанікував. Більше того, по всьому шляху відходу завзято відстрілювалися від насідаючих бойовиків.

Ступивши на рідну землю, чернігівські міліціонери не приховували емоцій від повернення додому, до родин, у мирні міста і села. Бійці розповіли про те, що пережили на Донбасі під час оборони позицій та виходу з оперативного оточення.

PM904image005

Під час шикування на подвір’ї УМВС командир зведеного загону Едуард Альохін доповів тимчасово виконуючому обов’язки начальника Управління МВС в Чернігівській області Вадиму Філашкіну про успішне виконання поставлених задач.

PM874image001

У свою чергу очільник Управління Вадим Філашкін привітав міліціонерів з поверненням у рідний край, подякував за службу та нагадав правоохоронцям, що крім 10-денної відпустки, на них чекають заслужені нагороди, відзнаки та спеціальні звання.

Журналісти також довго спілкувалися з командиром зведеного загону міліції Чернігівщини виконуючим обов’язки заступника начальника УМВС в Чернігівській області підполковником міліції Едуардом Альохіним. Він зокрема високо оцінив ратний подвиг міліціонерів і висловив переконання, що декілька бійців, які проявили мужність і героїзм, будуть представлені до нагород.

PM679image004

Едуард Альохін відзначив: «Хоча люди вперше були в бою, ми не відступили, навпаки, міліціонери проявили себе з кращого боку, показали, що вони є гідними нащадками своїх славних дідів. Наших міліціонерів вже сміливо можна називати солдатами, це звання вони заслужили в боях.

Там, в Чорнухиному, однозначно було складно, бо ми не військовослужбовці, в наші прямі обов’язки не входить воювати, нас цьому і не вчили, але, незважаючи на це, чернігівці виконали на передовій усі поставлені бойові задачі. Воєнний досвід здобули прямо там, на позиціях, в щоденних боях».

І домом і передовою для чернігівців стала повністю зруйнована артилерією будівля, де вони дислокувалися усі попередні ротації. Жили у підвалах, в укріпленнях, крім того, несли службу на блокпостах із військовослужбовцями 128-ї гірсько-піхотної Закарпатської бригади. Так і вижили.

Розповідає Едуард Альохін: «Як темніло, я їхав по воду, бо під час практично безперервних обстрілів добути воду становиться серйозною проблемою. Наприклад, перші чотири дні після приїзду в Чорнухине по наших позиціях прицільно гатила артилерія. Тривало це доти, доки ми не встановили двох корегувальників вогню, які знаходилися у місцевій виправній колонії.

Командир зведеного загону розповів журналістам, що виходили міліціонери з оперативного оточення організовано після отримання наказу. Чернігівці підбирали у свій тентований «Урал» усіх, хто пішки йшов по дорозі. Останнього пораненого бійця забрав на борт свого легковика особисто Едуард Альохін, але невдовзі автівку обстріляли і вона згоріла вщент.

PM925image007

Добре, що проходила колона наших самохідних артилерійських установок (САУ), які й підтримали бійців вогнем і взяли «на броню». Завдяки взаємодопомозі і взаємній підтримці з оточення вийшли усі міліціонери, за винятком безвісти зниклого бійця, який за декілька днів до цього був поранений і направлений в медроту в Дебальцеве.

Поки що місцеперебування зниклого безвісти міліціонера невідоме, оскільки тривалий час не було зв’язку. Наразі виконуючий обов’язки начальника Управління МВС в Чернігівській області підполковник міліції Вадим Філашкін створив спеціальну пошукову групу, яка вже виїхала на для пошуки побратима.

Сергій БРИЛЬ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/