Понедельник, 25 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Бистров: «Бюджет Чернігова є незбалансований і не соціальний»

Бистров: «Бюджет Чернігова є незбалансований і не соціальний»


Міський бюджет Чернігова на 2020 рік, схвалений під час чергової сесії міської ради 28 листопада, є незбалансований і не соціальний.

Про це заявив депутат Чернігівської міської ради Віктор Бистров.

Віктор Бистров

За його словами, доходи бюджету Чернігова наступного року становитимуть 2,7 млрд грн, що лише на 2,8% більше, аніж цього року (зростання менше навіть рівня офіційної інфляції).

Віктор Бистров як експерт з фінансових питань підкреслив, що найбільш вразливим є фінансування охорони здоров’я.

«Медична субвенція у сумі 57 млн грн передбачена державою на І квартал, з міського бюджету ще виділено 23 млн грн на зарплату лікарям та іншому медичному персоналу. Не зрозуміло, з яких джерел чи видатків фінансуватиметься заробітна плата у галузі вже починаючи з квітня», —зазначив він.

Віктор Бистров впевнений, що бюджет Чернігова 2020 теж буде не соціальним. Приміром, як зауважує депутат, на фінансування транспортної інфраструктури і доріг у цілому передбачено 317 млн грн, на охорону здоров’я – 200 млн грн, на розвиток культури виділено 35 млн грн, на фізкультуру і спорт – 42 млн грн.

«Як бачимо, на дороги наступного року буде витрачено більше коштів, аніж на медицину, культуру і спорт разом узяті», — зауважив Віктор Бистров.

Також він зазначив, що не передбачено додаткових коштів на фінансування заробітних плат учителів. Якщо у 2018 році на з міського бюджету на зарплати працівників шкіл Чернігова було виділено 50 млн грн, у 2019 році – 2,6 млн грн, то у 2020 році на ці потреби гроші з бюджету взагалі не передбачаються.

Як позитив, Віктор Бистров назвав новацію щодо підвищення у бюджетній сфері заробітних плат до рівня не нижче 5,5 тис. грн. На його думку, це правильне рішення, однак його варто виконувати з урахуванням тарифної сітки (+700-1000 грн).

«Це буде дорожче для бюджету, але справедливіше. Не може ж лікар отримувати таку заробітну плату, як молодший медичний працівник», — пояснив депутат міськради.

Також уперше у міському бюджеті передбачена суттєва сума коштів (17,3 млн грн) на придбання обладнання у рамках Програми боротьби з онкологічними захворюваннями у м. Чернігові на 2018—2021 роки, що схвалена усіма депутатськими фракціями міської ради.

Водночас Віктор Бистров підкреслив, що міський бюджет 2019 року не буде виконаний, оскільки він не був збалансований ані за доходами, ані за видатками.

Так, за 9 місяців року бюджет Чернігова недоотримав понад 103 млн грн, у тому числі податків з доходів фізичних осіб – майже 49 млн грн.

«Торік у січні-вересні міський бюджет отримав податку з доходів фізосіб 628 млн грн, цього року за цей період – 773 млн, але заплановано було 822 млн грн. Тому можна зробити висновок, що доходи планувалися «дутими» під видатки, на які не було коштів, але які дуже хотілося виконати», — пояснив депутат міськради.

Він не виключає, що ця ж історія може мати місце у бюджеті 2020 року.


Комментирование закрыто

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/