Неділя, 16 Червень 2019   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Біограф Тараса Шевченка був з Новгород-Сіверського


mihaylo_chaliy24 вересня 1816 р. народився Михайло Чалий, педагог, біограф Тараса Шевченка та автор спогадів про Костянтина Ушинського. Родом з Новгород-Сіверського. 

 

У 1882 році видав книгу «Жизнь и произведения Тараса Шевченко», яка майже півстоліття вважалася найповнішим життєписом поета. Чалий познайомився з Шевченком у Києві, у спільного товариша Івана Стешенка. «Друзів я застав за сніданком, який зважаючи на Успенський піст був доволі скудним…у руках обох приятелів було по половині солоного платаного судака, яким вони ласували без допомоги ножа», – пише Чалий. Це сталося після його приїзду до Києва у 1858-му. Відтоді Шевченко називав Чалого «мій великий київський друг».

Він був інспектором 2-ї київської чоловічої гімназії. Працював директором гімназії у Білій Церкві. Деякий час викладав у Ніжинському ліцеї князя Безбородька. Створював недільні школи. Входив до редколегії «Киевской старины».

Помер 1907-го.

Наталя Слобожаніна, Український інститут національної пам’яті


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2019 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/