Вівторок, 23 Жовтень 2018   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Білоруські музиканти — на чернігівській сцені

Білоруські музиканти — на чернігівській сцені


Друзів з Білорусі приймав Чернігів недільним днем 8 жовтня 2017 року в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм.

До нас завітали музиканти Гомельської обласної філармонії Андрій Сочнєв, Олена Сочнєва та Денис Лобачьов. Вони поєднали в один ансамбль балалайку-контрабас, цимбали і баян і сміливо експериментують у найширшому діапазоні музичних жанрів: грають і свою авторську музику, і популярні твори інших композиторів, і складну класику. Полюбляють віночки з різних творів, своєрідні мікси, які називають колажами. Цікаво слухати й розгадувати ці музичні ребуси, упізнавати знайомі мелодії чи з дитячого мультика, чи з фільму, чи з серйозного класичного твору. Родзинкою їхніх програм є відтворення характерних особливостей музики різних народів, що надає їхнім творам особливого колориту й грайливості.

філармонія-концерт (3)Концертна програма, яку музиканти представили у Чернігові, складалася з класичних композицій популярних композиторів А. Марчелло, А. Пьяццолли, Р. Гальяно, а також з власних композицій та обробок відомих творів. Цікавою знахідкою артистів є конкурс серед глядачів, коли п’ятьом добровольцям даються в руки дерев’яні білоруські інструменти. Спочатку треба вгадати їхні назви – і таким чином, весело й невимушено, українська публіка вивчає білоруські народні інструменти. Називаються вони досить кумедно, наприклад, ляпка, трящотка, рогулька-брязкальце, а ще копитця. Грати на таких інструментах виявилося нескладно, звуки вони видають напрочуд приємні. І новостворений ансамбль глядачів мабуть вже не забуде такий радісний музичний досвід.

філармонія-концерт (5)Музиканти родом з міста Річиця (біл. Рэчыца), розташованого на березі Дніпра. Вони пригадують, як колись по Дніпру з їхнього міста до Києва ходили ракети. Саме у цьому місті і народилася Лірыца, яку створив Андрій Сочнєв, щоб разом зі своєю дружиною і колегою Оленою служити музиці. У них гарна освіта: за плечима музична школа, училище, Білоруська Академія музики. Спочатку колектив складався з п’ятьох музикантів і, як зауважує Андрій Сочнєв, вони вперше у Білорусі поєднали в одному ансамблі цимбали і домру. Шукали свій стиль, свій репертуар. У нинішньому складі виступають три роки. Денис Лобачьов, який приєднався до подружжя Сочнєвих, не лише чудовий баяніст, а й композитор. Своїми інструментами музиканти володіють віртуозно. Дивовижно, але невеликим складом вони створюють враження, що на сцені — цілий оркестр. За свою історію їм пощастило об’їздити з гастролями й конкурсними програмами весь континент від краю до краю: Казахстан, Китай, Польща, Італія, Німеччина, Австрія, Болгарія, Португалія, Японія. Наразі готуються до поїздки в Ізраїль.

філармонія-концерт (6)Це вже другий концерт білоруських артистів у новому сезоні, який відбувається у рамках творчої співпраці Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм з Державним закладом «Гомельська обласна філармонія». Концерт також є частиною проекту «Камерно-інструментальний абонемент», автор та режисер якого заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії, мистецтвознавець Олег Васюта.

філармонія-концерт (1)

філармонія-концерт (7)

філармонія-концерт (10)

філармонія-концерт (11)

філармонія-концерт (12)

філармонія-концерт (13)

філармонія-концерт (14)

філармонія-концерт (15)

філармонія-концерт (16)


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 БІЛА ХАТА Чернігівська інтернет-газета
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/