Понедельник, 8 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Білорусь на гачку у Росії, ми на гачку у МВФ

Білорусь на гачку у Росії, ми на гачку у МВФ


Уряд має відмовитись від політичних перегонів та запропонувати Міжнародному валютному фонду варіанти по реструктуризації боргів, щоб уникнути технічного дефолту наступного року.

Про це в Чернігові під час прес-конференції заявив політик, віце-прем’єр-міністр (2005) Роман Безсмертний. 

«Ми великі боржники МВФ. Проте не пропонуємо спосіб розв’язання цієї проблеми. Не вони ініціюють підвищення тарифів, це українська сторона каже, що є такий варіант», — сказав він.

Відповідаючи на питання, чи потягне український платник 9 грн. за кубометр газу, він сказав: «На грані виживання, можливо, і потягне». На уточнення, що Білорусь відмовилась від кредитів МВФ, політик відповів: «Білорусь — на гачку у Росії, ми — на гачку у МВФ».

Безсмертний вважає, що держава має запропонувати своє бачення по двом напрямкам. По-перше, як замінити споживання газу або здешевити його, що не робиться. По-друге, як розв’язати питання боргів перед МВФ.

«Давно було зрозуміло, що 2019-й – рік пікових навантажень з точки зору обслуговування боргів. Але в цьому відношенні ні минулого, ні цього року нічого не робилося. Поки на економічні речі будемо відповідати політичною мовою, не зможемо сформувати адекватну відповідь. Це загалом проблема влади: грім грянув – перехрестилися», — зауважив він.

Безсмертний переконаний, що з Міжнародним валютним фондом треба працювати, бо для України він як «зелене світло». Проте отримані кошти не варто проїдати, а направляти на розвиток, «за винятком цільових позик для бюджетної стабілізації або на покриття дефіциту».

«Наполягаю, що зараз є можливість вести діалог з МВФ. Питання не є остаточно закритим і одноваріантним. Я побажав би уряду налагоджувати ці стосунки. Не дивлячись на початок політсезону, дозволити собі відмовитись від участі у політичних перегонах і почати роботу з МВФ, запропонувати варіанти реструктуризації чи списання заборгованості. Інакше я не виключаю технічного дефолту», — наголосив політик.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/