Среда, 24 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Безкоштовні обстеження молочних залоз — у Чернігові

Безкоштовні обстеження молочних залоз — у Чернігові


До Міжнародного дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози 20 жовтня 2019, року  Чернігівський  медичний  центр сучасної онкології  пропонує жінкам обстеження у лікаря-мамолога та за необхідністю додаткові безкоштовні обстеження молочних залоз.

В Чернігівській області за 2018 рік показник захворювання на рак молочної залози зріс на 5,4%  і ,так як і в Україні, рак грудей лідирує серед жіночих онкологічних хвороб. На жаль, більше третини   онкологічних захворювань діагностується на 3-4 стадії, що дуже ускладнює лікування і має тяжкий перебіг.
Змінити ситуацію допоможе рання діагностика, адже на 1 стадії рак грудей виліковується у 95% жінок.
Найбільш ймовірними факторами ризику розвитку раку молочної залози є:
1. Віковий фактор. Кожній жінці після 40 років  потрібно проходити раз на рік мамографічне дослідження. Але незважаючи на це, слід бути  уважною до себе у будь-якому віці. Перш за все, щомісячні самообстеження, УЗД молочних залоз бажано раз на рік. Потрібно звертати увагу на фонові захворювання (мастопатію, кісти в молочній залозі) та вчасно звертатися до лікаря.
2.Спадковий фактор. Жінки у яких в родині були виявлені онкологічні захворювання молочних залоз повинні бути більш уважні та проходити обстеження частіше.
3.Гормони. Безконтрольний прийом гормональних препаратів може привести до небажаних наслідків. Слід дотримуватися призначення лікарів та не займатися самолікуванням.
4.Пізнє настання клімаксу (після 55 років).
5.Пізні перші пологи. Це група жінок, у яких перша дитина народилася після 30 років.
6.Відмова від грудного вигодовування.
7.Травми грудей. Будь-яка травма грудей вимагає уважного спостереження.
8.Ожиріння. Особливо збільшується ризик, коли ожиріння розвивається у жінок після настання клімаксу. Хоча варто зауважити, що зайва вага небезпечно впливає на організм людини протягом усього життя і в будь-якому віці, так як є фактором ризику для розвитку різних захворювань.
9.Характер харчування. Фаст-фуди, перекуси, незбалансоване харчування також є фоном для розвитку раку молочної залози. Для профілактики даного захворювання, як і багатьох інших, необхідно, щоб харчовий раціон здебільшого складався з овочів, фруктів риби, м’яса та нежирних молочних продуктів.
10.Радіоактивне випромінювання в зрілому дітородному віці. Як правило, це пов'язано з роботою, якщо ви не можете її змінити, то слід вживати всіх заходів безпеки, які можна використовувати на виробництві.
11.Збільшення щитовидної залози (при зниженні її функції).
12.Перенесений післяпологовий мастит, особливо, який лікувався консервативно. Слід зазначити, що поєднання кількох факторів підвищує ризик захворювання на рак молочної залози.
Симптоми, при яких обов'язково слід пройти обстеження у мамолога:
—        ущільнення в молочній залозі або під пахвою;
—        припухлість, почервоніння, темні плями, свербіння, висип, лущення в області грудей;
—        зміна в розмірі або формі молочної залози;
—        будь-які виділення з соска;
—        втянутість чи зморщування шкіри молочної залози або соска;
—        біль в молочній залозі, під пахвою або в плечі;
—        підвищення температури в області молочної залози.
Якщо ви помітили будь-які зміни в грудях, зверніться до лікаря-мамолога  якомога швидше.
Дбаючи про здоров'я жителів Чернігівщини, 18 жовтня онкоцентр відкриває додатково три кабінети мамолога, де Ви зможите отримати консультацію спеціаліста, а також, за необхідності, безкоштовно обстежити молочні залози (мамографія  та УЗД).

За більш детальнішою  інформацією звертайтеся за телефоном — 80 (63) 460 78 48, (з 8:30 до 17:00 год.).


Комментирование закрыто

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/