Суббота, 28 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

«Батьківщина» добилася від Уряду зменшення нормативу споживання газу


ГазНа початку своєї роботи в Уряді Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк обіцяв, що тарифи для населення збільшуватимуться поступово – до 2017 року. Тобто, «шокова терапія» мала тривати в часі два з половиною роки. Але не так сталося…

Національна комісія з державного регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) підвищила з 1 квітня 2015 року мінімальний тариф на газ для населення до 3600 грн за 1000 метрів кубічних.

А з 1 травня по 30 вересня вартість газу становитиме 7188 грн за 1000 метрів кубічних, незалежно від об’єму споживання.

Парламентська фракція ВО «Батьківщина» одразу забила на сполох і за її ініціативи  в Парламенті почала працювати робоча група з обґрунтування тарифів на комунальні послуги, до якої  увійшла народний депутат України Юлія Тимошенко.

За результатами роботи групи 30 квітня уряд вирішив зменшити норматив споживання газу без лічильників.

Фактично, для 3,5 мільйонів споживачів або майже 15 мільйонів  громадян, що становить третину населення України, вдвічі зменшено нормативи споживання газу.

На думку народного депутата України VI та VII скликань, голови Чернігівської обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Валерія Дубіля,  це перша велика перемога, яку здобуто спільними зусиллями «Батьківщини» та громадськості.

«Це  дозволить зменшити тарифи на комунальні послуги у півтора-два рази,  — каже політик. — Тепер громадяни не будуть платити за газ, який їм фактично не поставлявся, і зрештою —  це зменшить плату за тепло та інші послуги».

Валерій Дубіль зауважив, що «Батьківщина» ставить завдання домогтися того, щоб за підсумками року Україна могла вийти на такий баланс газу, який дозволить увесь газ українського виробництва надавати безпосередньо населенню і комунальному сектору.

«Через робочу групу з обґрунтування тарифів на комунальні послуги наша парламентська фракція  ініціюватиме термінове встановлення газових лічильників для всіх приватних споживачів. До того ж, не за рахунок громадян, а винятково за рахунок компаній, які постачають газ», — повідомив Валерій Дубіль.

За інформацією депутата Чернігівської обласної ради від «Батьківщини» Івана Якуба, 28 квітня нинішнього року постійна комісія облради з питань бюджету та фінансів отримала відповідь Управління промисловості, транспорту та зв’язку, у якій зазначено, що фактична собівартість 1 тис. метрів кубічних газу природного горючого, який видобувається на Чернігівщині, у 2013 році становила – 408,62 грн, минулого року – 793,59 гривень.

Слід нагадати, шор кілька тижнів тому Юлія Тимошенко на реальних розрахунках довела, що ринковий тариф на газ для споживача має становити 3,505 грн за тисячу кубометрів, а не 7188 грн.

Нормативи

Валерій Дубіль зауважив, що для «Батьківщини» справедливі тарифи на газ – це перший крок з наведення порядку у енергетичному секторі. На черзі – прозоре і об’єктивне формування тарифів на електричну енергію та вирішення проблем у вугільній галузі.

Світлана СОКОЛ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/