Суббота, 28 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Анатолій Гайдамака: Ювілей автора меморіалів Батурина і Крут

Анатолій Гайдамака: Ювілей автора меморіалів Батурина і Крут


Наші видатні земляки. Анатолій Васильович Гайдамака народився 9 червня 1939 року в селі Волосківці на Чернігівщині. Відомий український художник-монументаліст. Народний художник України, лауреат Державної премії ім. Шевченка, Заслужений діяч мистецтв України. Член-кореспондент Національної академії мистецецтв України. Мешкає в Києві.

Є автором оформлення багатьох відомих об’єктів історії України. Серед них — Національний музей «Чорнобиль» і Меморіальний комплекс «Музей Великої Вітчизняної війни» в столиці, Державний історико-культурний заповідник на острові Хортиця, музеї Михайла Коцюбинського в Чернігові, Тараса Шевченка у Києві, літературний музей в Одесі, а також церква Святої Трійці (Македонія).

Видатними роботами Анатолія Гайдамаки є авторські композиції Національного заповідника «Гетьманська столиця» в Батурині, насамперед Козацький хрест на Цитаделі, а також Національного Меморіального комплексу «Герої Крут» на Чернігівщині.

Петро Антоненко


Обсуждение: 1 коментар

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/